Wisła Kraków. Drużynie „Białej Gwiazdy" do odzyskania mistrzowskiego w amp futbolu tytułu brakuje tylko punktu [ZDJĘCIA]

5.11.2021, stadion Prądniczanki Kraków: mecz Wisła Kraków - Kuloodporni Bielsko-Biała Joanna Urbaniec
Po pierwszym dniu piątego, ostatniego turnieju ekstraklasy w amp futbolu, rozgrywanego na stadionie Prądniczanki Kraków, liderująca w tabeli Wisła Kraków powiększyła przewagę nad broniącą mistrzowskiego tytułu Legią Warszawa do sześciu punktów. Jest już o kro(cze)k od odzyskania złota po czteroletniej przerwie.

„Biała Gwiazda" najpierw rozgromiła Wartę Poznań 6:0, a potem pokonała Kuloodpornych Bielsko-Biała - mistrzów Polski w 2019 roku - 1:0. Ci ostatni z kolei wygrali z Legią 1:0. Warszawianie potem pokonali Widzew Łódź 4:0. Sobotnie wyniki sprawiły, że Wiśle do zapewnienia sobie mistrzostwa wystarczy remis w swym pierwszym niedzielnym spotkaniu (z Widzewem, który w tym sezonie zdobył do tej pory zaledwie dwa punkty). Złoto dla krakowian i zapewnienie sobie prawa udziału w Lidze Mistrzów jest więc na wyciągnięcie ręki. A raczej nogi...

W meczu z Wartą faworyzowani wiślacy zdecydowanie przeważali przez 40 minut, wypracowali sobie wiele podbramkowych sytuacji, z których wykorzystali sześć. Po dwa gole zdobyli Krystian Kapłon i Przemysław Świercz, a po jednym Mateusz Łubiarz i Przemysław Fajtanowski. Poznaniacy rzadko gościli na polu karnym rywali, a w pierwszej połowie meczu - nawet na ich połowie boiska. Po przerwie w bramce Wisły pojawił się Jan Marek Zadębski, jedna z legendarnych już postaci polskiego amp futbolu.

Spotkanie Wisły z Kuloodpornymi rozpoczęło się od ataków gości, ale po akcji Kamila Grygiela to gospodarze objęli prowadzenie. Gra tej części mogła się podobać; dużo było obustronnych akcji, dobre temp gry. W 18 min mogło być 1:1, jednak Rafał Bieńkowski z rzutu wolnego trafił w słupek. Po zmianie stron emocji było nieco mniej. Goście najlepszą okazją na wyrównanie mieli w 35 min, gdy wykonywali rzut wolny tuż sprzed pola karnego. W 38 min gorąco było przed bramką Kuloodpornych, ale Łukasz Miśkiewicz sparował strzał Grygiela. W doliczonym czasie gry Sebastian Ziółkowski, stojący tuż przed bramką Wisły, nie sięgnął piłki.

Wisła Kraków - Warta Poznań 6:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Świercz 4, 2:0 Kapłon 11, 3:0 Kapłon 16, 4:0 Łubiarz 20, 5:0 Fajtanowski 24, 6:0 Świercz 29.

Wisła Kraków - TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Grygiel 8.

Inne mecze: Kuloodporni Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2:1 (2:0), Widzew Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:0), Legia Warszawa - Widzew Łódź 4:0 (1:0).

Kolejność w tabeli: 1. Wisła 45 pkt, 2. Legia 39 pkt, 3. Kuloodporni 33 pkt, 4. Warta 11 pkt, 5. Widzew 2 pkt.