
W późniejszych latach Wisła standardowo grała w czerwonych trykotach z biała gwiazdą, ale posiadała również stroje rezerwowe. W takim właśnie komplecie, z poziomymi pasami czerwono-niebieskimi wiślacy wystąpili w 1924 roku w meczy o nieoficjalne mistrzostwo Polski z Pogonią Lwów. To wtedy stadion „Białej Gwiazdy” odwiedził Józef Piłsudski.

Chyba najbardziej znanym modelem strojów z czasów międzywojennych, jest ten z drugiej połowy lat 20-tych XX wieku. Stało się tak m.in. dlatego, że Wisła odniosła wtedy swoje pierwsze triumfy - najpierw w Pucharze Polski w 1926 roku, a następnie dwa razy w utworzonej lidze w latach 1927 i 1928. Koszulkę tego typu możemy zobaczyć choćby na zdjęciach Henryka Reymana z tamtych lat, ale również na obrazach wielkiego kibica Wisły Vlastimila Hofmana.

Czasy powojenne to m.in. przypisanie Wisły do Zrzeszenia Sportowego Gwardia. W pierwszych latach tego mariażu zniknęła zatem biała gwiazda z koszulek, a pojawił się nowy herb z literą G. I on też widniał na koszulkach piłkarzy.

Po odwilży w Polsce, wrócono na szczęście do historycznych nazw i takich samych strojów. Przez lata Wisła grała w standardowych koszulkach. Czerwonych z białą gwiazdą. Głównie polskiej produkcji.