

ANTONI POZNAŃSKI
Poznański barwy obu klubów reprezentował jeszcze w czasach przedligowych. Ten wojskowy, pilot dla Wisły Kraków grał w latach 1907-1909, dla ŁKS-u w Łódź w roku 1914. Antoni Poznański zginął w czasie pokazów lotniczych w czerwcu 1921 roku we Lwowie i tam jest pochowany na Cmentarzu Obrońców Lwowa.

ADAM OBRUBAŃSKI
Ależ to jest wielowymiarowa postać! Piłkarz, dziennikarz, żołnierz, trener sędzia piłkarski. W tej ostatniej roli był pierwszym Polakiem, który prowadził mecz międzynarodowy! W 1924 roku był sędzią w meczu drużyn amatorskich Węgier i Austrii. Obrubański był też pierwszym samodzielnym selekcjonerem reprezentacji Polski, a wcześniej był w komitecie, który wybierał piłkarzy do kadry. Jeśli chodzi o jego związki klubowe, to najważniejsza w jego życiu była Wisła. Związał się z nią w 1914 roku, a jej barw bronił do 1925 roku. Z przerwami jednak, bo jako żołnierz był wysyłany w różne rejony kraju i wtedy zmieniał na krótko barwy. To dlatego w latach 1920-1922 grał dla ŁKS-u. I był w Łodzi wspominany bardzo dobrze. Wystarczy zacytować jedno z wydawnictw ŁKS-u z 1924 roku, gdzie o Obrubańskim napisano: „W 1920 roku bawiący w Łodzi p. Obrubański Adam, wstępuje do Ł.K.S., zostaje kapitanem I-ej drużyny, zestawia ją szczęśliwie, odmładza, pilnie trenuje i w rezultacie w 1921 r. zdobywamy mistrzostwo Okręgu Łódzkiego.”

MARIAN SZPÓRNA
I kolejny piłkarz, który grał w obu klubach jeszcze zanim wystartowała liga. Barw Wisły bronił w latach 1918-22 oraz 1924-26. Okres gry dla „Białej Gwiazdy” przedzieliły występy dla ŁKS-u. Według łódzkich źródeł przedwojennych Szpórna rozegrał w ŁKS-ie 34 mecze, w których strzelił aż 24 bramki.