Czytaj także: Kraków: Mariusz Waszkiewicz. To on zablokował przebudowę szkieletora
- W naszej ocenie uchybienia proceduralne, o ile rzeczywiście miały miejsce, nie miały istotnego wpływu na ustalenie warunków zabudowy, więc nie powinny prowadzić do uchylenia decyzji o Sadzimy że, po ponownym poprawnym przeprowadzeniu analizy urbanistycznej, wynikające z niej warunki zabudowy będą identyczne. Z tego właśnie powodu najprawdopodobniej - po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku WSA - złożymy od niego skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego
- Skutkami zapadłego rozstrzygnięcia jesteśmy bardzo zasmuceni i głęboko poruszeni, ponieważ uderza ono nie tylko w nasze przedsięwzięcie, ale - nawet bardziej - w przestrzeń publiczną Krakowa. Wierzymy, iż dzięki pracy architektów Profesora Kollhoffa, Marka Dunikowskiego i naszej udało się przynieść naszemu miastu wyjątkowe rozwiązanie przestrzenne i ponadczasową architekturę, na którą od dawna zasługiwało to miejsce, ta lokalizacja. Z prawnego punktu widzenia ta jakość urbanistyki i estetyki nie miała znaczenia, a o uchyleniu decyzji WZ przeważyły wyłącznie względy formalne, być może zastosowane zbyt rygorystycznie - dodają przedstawiciele GD&K
Część dalsza oświadczenia:
Inwestorzy są zdeterminowani doprowadzić Projekt TreiMorfa do realizacji. Jedno jednak nie ulega wątpliwości, mianowicie nie jesteśmy obecnie już w stanie podać jakiejkolwiek daty rozpoczęcia i zakończenia budowy, ponieważ ostatni wyrok WSA spowodował nieokreślone i nieprzewidyἀwalne przesunięcie tych terminów w czasie. W związku z tym nikt nie jest w stanie powiedzieć teraz Krakowianom i odwiedzającym miasto turystom, kiedy inwestycja zostanie zakończona, skoro starania o ustalenie warunków zabudowy mają rozpocząć się od samego początku.
Chcielibyśmy także podkreślić, że spotykamy się z niezwykłą życzliwością mieszkańców Krakowa, jak również ze współpracą ze strony Władz Miasta Krakowa. Za to poparcie chcielibyśmy wszystkim pozytywnie myślącym w tym miejscu podziękować. Ufamy, że dzięki tym ludziom uda się położyć ponownie podwaliny do zakończenia budowy tzw. Szkieletora. Nie wiemy co jest przyczyną zachowań przeciwnych, negatywnych, ale obawiamy się - bazując na naszym doświadczeniu - ponownego zaskarżenia każdej decyzji administracyjnej przez organizacje sprzeciwiające się rozwojowi Krakowa.
Czujemy się w obowiązku przypomnieć, że Projekt Treimorfa to kompleks sześciu obiektów, który dałby zatrudnienie ponad sześciu tysiącom osób, wprowadziłby do naszego miasta największą i najnowocześniejszą przestrzeń konferencyjną i wystawienniczą, przy inwestycji na poziomie stu milionów euro. Zakończenie Projektu Treimorfa spowodowałoby, iż miasto Kraków uzyskiwałoby z podatku od nieruchomości oraz swojego udziału w generowanym podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych wpływy roczne na poziomie kilkudziesięciu milionów zł, a kompleks stałby się jednym z symboli siły Krakowa.
Sylwester w Krakowie: sprawdź, gdzie możesz go spędzić i porównaj ceny!
Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
