Wszystkich Świętych 2018 w Gorlicach. W czwartek i piątek...

  Wszystkich Świętych 2018 w Gorlicach. W czwartek i piątek jeździmy inaczej. Wiemy, gdzie będą dodatkowe parkingi

  Lech Klimek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wszystkich Świętych 2018 w Gorlicach. W czwartek i piątek jeździmy inaczej. Wiemy, gdzie będą dodatkowe parkingi
  Od dzisiaj do 4 listopada w okolicach cmentarzy trzeba się liczyć ze zmianami organizacja ruchu. Będzie też więcej policyjnych partoli, a dla zmotoryzowanych przygotowano dodatkowe parkingi.
  Wszystkich Świętych 2018 w Gorlicach. W czwartek i piątek jeździmy inaczej. Wiemy, gdzie będą dodatkowe parkingi
  Przełom października i listopada to czas, gdy gremialnie ruszamy, by odwiedzać groby zmarłych.

  W Gorlicach będzie sporo zmian i ułatwień  Największa zmiana, jaka czeka na kierowców w naszym mieście, to ruch jednokierunkowy na ulicy Cmentarnej.

  - Ta ulica oddzielająca cmentarz parafialny od komunalnego będzie jednokierunkowa - mówi Marcin Gugulski, koordynator działu informacji i promocji gorlickiego ratusza. - To nic nowego, podobnie było również w latach ubiegłych. Trzeba jednak przypomnieć kierowcom, że wjazd w nią będzie możliwy tylko z ulicy Karwacjanów - dodaje.

  Dla zmotoryzowanych na długi weekend oddanych będzie też sporo miejsc parkingowych, które na co dzień są dla nich niedostępne.

  - To będą cztery tymczasowe parkingi - mówi urzędnik. - Pierwszy z nich to część ulicy 3-Maja od ul. Łukasiewicza do Narutowicza. Samochody będzie też można zostawiać na ulicy Karwacjanów wzdłuż muru cmentarza parafialnego - dodaje.

  Wzorem lat ubiegłych dla zmotoryzowanych dostępne będą też dwa parkingi koło szkół. Pierwszy z nich to ten na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Krakowskiej. Drugi to szkolny plac na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera z wjazdem od ulicy Kołłątaja. Miejsca parkingowe przy szkołach będą dostępne 31 października od godz. 15 do 20 i 1 listopada od godz. 7 do 20.

  Ponadto bez zmian obowiązuje parkowanie na istniejących wyznaczonych miejscach postojowych na ulicach w centrum miasta na Mickiewicza, Wróblewskiego, Świeykowskiego, Narutowicza, Kopernika, Krakowskiej, a także na miejscach postojowych przy ul. Karwacjanów za budynkiem Zakładu Pogrzebowego.

  - Warto też przypomnieć, że na płatnych parkingach w dni powszednie w godzinach od 8 do 17 będą pobierane opłaty - dopowiada Marcin Gugulski. -W soboty oraz niedziele i święta oczywiście opłaty nie są pobierane - kończy.

  W Bieczu i Bobowej bez rewolucji  Jak dowiedzieliśmy się w bobowskim urzędzie gminy, nie będzie tam w zasadzie żadnych zmian w organizacji ruchu. Urzędnicy przypominają jedynie, że będzie możliwość pozostawienia samochodów koło Szkoły Muzycznej oraz na parkingu przy Zespole Szkół nr 1.

  W Bieczu dojazd do cmentarza odbywać się będzie tylko ulicą Bochniewicza, a następnie jednokierunkowo ulicą Harta. Będzie też, podobnie jak w latach ubiegłych, bezpłatny parking na płycie bieckiego rynku. Taki układ będzie od 31 października do 4 listopada.


  Policjanci będą pilnować porządku i pomagać  - Policjanci z drogówki już rozpoczęli działania prewencyjne przed dniem Wszystkich Świętych - mówi Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gorlicach. - Patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem osób udających się na cmentarze, zarówno pieszych, jak i kierowców - dodaje.

  Policjant podkreśla też, że planując podróż, warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach.

  Ważne, aby nie jeździć „na pamięć”, w wielu miejscach pojawiły się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostały wyłączone całkowicie z ruchu, informują o tym znaki drogowe.

  - Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić stan techniczny samochodu, zwracając szczególną uwagę na to, czy światła są sprawne, płyny w silniku uzupełnione, a opony odpowiednie - przypomina policjant. - Pamiętajmy, by zabrać wszystkie niezbędne dokumenty. Za kierownicę wsiadamy trzeźwi i wypoczęci, ale o tym przypominać chyba nie trzeba - podkreśla.

  Policja prowadzić będzie także kontrole, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, udających się w podróż oraz stan techniczny ich pojazdów.  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Ceny paliw w górę. Diesel droższy od benzyny

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY