
Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (Stadion Wojska Polskiego, Warszawa)
Pojedmność: 30 967
Inauguracja: 07.08.2010 (Legia Warszawa - Arsenal FC, 5:6)
Koszt budowy: 374 mln złotych
Stadion Legii oczekiwał przebudowy już od wczesnych lat 90-tych. Obiekt był nieco przestarzały już na początku XXI wieku, ale pierwszeństwo w budowie - nie tylko czasowe, ale i finansowe - miał ówczesny Stadion Dziesięciolecia. Ostatecznie rozbiórka trybun rozpoczęła się w listopadzie 2008 od wyrwania przez kibiców tysięcy krzesełek ze słynnej „Żylety” w ramach pamiątki. Dziś nowy stadion przy ul. Łazienkowskiej jest świadkiem największych sukcesów warszawskiej drużyny i jest jedynym, który w ciągu ostatnich 20 lat gościł uczestników Ligi Mistrzów.

Stadion Miejski im. Henryka Reymana (Kraków)
Pojedmność: 33 130
Inauguracja: 15.10.2011 (Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok, 3:1)
Koszt budowy: 600 mln złotyh
Obiekt, o który jest ostatnio najwięcej szumu w prasie. Kibice Wisły zarzucają miastu, że stadion miał być o wiele tańszy, lepiej przystosowany do meczów piłkarskich, ładniejszy i przede wszystkim - pełen powierzchni do wynajęcia. Ostatecznie Wisła płaci za utrzymanie miejskiego stadionu z własnej kasy, nie gości na nim żadnych firm i tylko wysoka frekwencja pozwala zadłużonemu klubowi regularnie opłacać możliwość grania meczów na tym obiekcie.

Stadion Energa (Gdańsk)
Pojedmność: 41 620
Inauguracja: 06.08.2011
Koszt budowy: 864 mln złotych
Zdecydowanie najładniejszy stadion piłkarski w Polsce. Bursztynowa Arena powstawała dwa lata od połowy 2009 roku. W tym czasie obiekt gościł już reprezentację Niemiec w zremisowanym z Polską meczu 2:2, drużynę Barcelony, którą ugościła Lechia Gdańsk i wiele innych, niezwykle ciekawych zespołów. Gdański stadion jest pierwszym w Polsce przykładem umowy naming rights, czyli sprzedaży praw do nazwy stadionu. Spółka energetyczna PGE wykupiła nazwę PGE Arena Gdańsk na 5 lat, płacąc co roku 7 mln zł. Aktualnie stadion nosi nazwę innego energetycznego potentata - Energi.

Stadion Miejski (Wrocław)
Pojedmność: 42 771
Inauguracja: 10.09.2011
Koszt budowy: > 904 mln zł
Budowany od 2008 roku stadion miał po drodze wiele problemów. Aż trzech głównych wykonawców zostało odrzuconych przez władze. Ostatecznie koszt wzrósł aż trzykrotnie i do dziś nie wiadomo, ile dokładnie kosztowała budowa. W 2012 roku wrocławski stadion był największym w Europie z jednopoziomowymi trybunami. Wyjątkowa jest też fasada, bo obiekt otoczyła membrana z włókna szklanego - jest to największa taka konstrukcja na świecie.