Zobacz także: Wybory 2011: Mularczyk triumfuje, Cycoń zaskakuje
Burmistrz Starego Sącza ma 14 dni od ukazania się oficjalnych wyników wyborów w Dzienniku Ustaw, aby zdecydować, czy złożyć na ręce rady miejskiej rezygnację. W innym przypadku wygaśnie jego mandat poselski.
Kazimierz Gizicki, przewodniczący starosądeckiej rady prawdopodobnie na najbliższy poniedziałek zwoła nadzwyczajną sesję rady, aby przyjąć rezygnację Cyconia. Na miejsce burmistrza premier desygnuje wtedy komisarza, który zorganizuje wybory.
Następcą Cyconia z pewnością będzie ktoś z klubu radnych Gminnego Porozumienia Wyborczego, z którego on sam kandydował.
- Kandydatów na moje miejsce nie brakuje. Z naszego klubu to Jacek Lelek, Krzysztof Kurzeja, Kazimierz Gizicki, Marek Sekuła - wylicza Cycoń. - W sferze zainteresowań są także Bonifacy Wolak i Tomasz Migacz.
Wybory 2011: nowi posłowie z Małopolski (ZDJĘCIA)
Największe szanse w tej grupie ma Lelek, który był zastępcą Cyconia w latach 2002 - 2006. Cycoń tego nie potwierdza, ale też nie zaprzecza. Podobnie Lelek.
- Jeszcze mamy sporo czasu do wyborów - mówi Jacek Lelek.
W szranki wyborcze stanie zapewne Edward Ciągło, który kandydował do Sejmu z listy PiS. W ostatnich wyborach samorządowych rywalizował bez powodzenia z Cyconiem o fotel burmistrza.
Marian Cycoń startował z 10. miejsca listy PO w okręgu nowosądeckim, uzyskał na niej trzeci wynik wyborczy (10 678 głosów). Jako poseł chce przede wszystkim działać na rzecz Sądecczyzny. Za najważniejsze uważa załatwienie wsparcia finansowego dla takich inwestycji jak budowa lotniska w Stary Sączu czy drogi ekspresowej Brzesko-Nowy Sącz. - Polityka mnie nie interesuje - deklaruje, wykluczając wstąpienie do Platformy Obywatelskiej. Z polityków PO najbliżej mu do Ireneusza Rasia, szefa małopolskich struktur partii.
Najnowsze wyniki wyborów 2011: PO i PiS
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!