Wybory 2018. Dlaczego Ludomir Handzel chce zostać prezydentem Nowego Sącza?

Monika Kowalczyk
Monika Kowalczyk
Ludomir Handzel, 45 lat, menadżer
Ludomir Handzel, 45 lat, menadżer Janusz Bobrek
Przed sądeczanami głosowanie w II turze wyborów. Mieszkańcy miasta będą wybierać między Iwoną Mularczyk (PiS) a Ludomirem Handzlem (Koalicja Nowosądecka). To niełatwy wybór, bo wielu sądeczan po pierwszej turze nie utożsamia się z żadnym kandydatem. Tym Czytelnikom „Gazety Krakowskiej”, którzy jeszcze nie zdecydowali kogo wybrać, polecamy krótkie prezentacje kandydatów.

1. WYBORY: Dlaczego to właśnie na Pana mieszkańcy Nowego Sącza powinni zagłosować 4 listopada?

Jestem sądeczaninem, tu się urodziłem. Wychowałem się na jednym z sądeckich osiedli i znam problemy mieszkańców. Jestem bezpartyjny i niezależny. Będę rozmawiał i współpracował z każdym dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców. Jest we mnie dużo energii i chcę zrealizować ambitny, ale realny program zmian.

2. PRIORYTETY: Jakie inwestycje planuje Pan zrealizować w ciągu pięciu lat swojej kadencji, wykluczając już rozpoczęte (schronisko dla zwierząt, stadion, Park Strzelecki)

Te wymienione inwestycje są jak Yeti - mówi się o nich, ale nikt ich nie widział. Trzeba je po prostu zrealizować! Od pierwszego dnia uruchomię prace nad rewitalizacją brzegów rzeki Kamienica (bulwary), budową basenu otwartego nad Łubinką i odkorkowaniem Nowego Sącza poprzez inwestycję budowy obwodnicy wzdłuż wałów Dunajca. Musimy także pamiętać o budowie parkingów, w tym wielopoziomowych. Dodatkowo nasi Mieszkańcy oczekują na Centrum Rehabilitacji, gdzie będą mogli bezpłatnie, w razie potrzeby, przechodzić zabiegi pozwalające szybko powrócić do zdrowia.

3. TURYSTYKA: Jak zrobić z Nowego Sącza miejsce, które będzie przyciągało ludzi z zewnątrz?

Musimy zrealizować kilka inwestycji - na wzór Muszyny - które będą przyciągać turystów. Przywrócenie blasku Staremu Miastu to priorytet. Aby można było przyciągać turystów musimy przygotować dla nich konkretny produkt turystyczny, którego obecnie całkowicie brak. Musimy w pierwszej kolejności ożywić naszą starówkę, na której musi tętnić życie. Aby to zrealizować musimy w połączeniu z organizacjami pozarządowymi z naszego miasta przygotować kalendarz cyklicznych imprez . Mamy przecież znane w całym kraju zespoły regionalne: Lachy i Sądeczoki, które mają potencjał do tego aby być magnesem dla wielu turystów. Pamiętajmy także o potencjale drzemiącym w ruinach zamku czy podziemiach pod płytą ratusza.

4. KADRY: Kogo powoła Pan na wiceprezydenta miasta, ilu będzie wiceprezydentów? Czy planuje Pan zatrudnić doradców lub pełnomocników? Szykuje Pan zmiany kadrowe w ratuszu i spółkach miejskich?
Trzeba postawić na kwalifikacje. Jestem przekonany, że większość pracowników ratusza i spółek to osoby doświadczone i wykwalifikowane, które z marszu mogą przystąpić do realizacji zakładanych celów.

5. ŚWIATOPOGLĄD:
Czy, jako prezydent, zgodziłby się Pan na zorganizowanie parady równości w Sączu?

Zawsze trzeba poruszać się w granicach prawa, szanuję każdego, ale nie możemy promować postaw niezgodnych z prawem naturalnym.

6. OD CZYTELNIKÓW: Czy podtrzymuje Pan swoje zdanie sprzed czterech lat, że sądeczanie, którym nie odpowiadają zarobki w Polsce powinni wyjechać do Irlandii?

Wypowiedź na którą powołuje się internauta jest całkowicie sprzeczna z moim podejściem. Każdy pracownik na terenie Nowego Sącza powinien otrzymywać wynagrodzenie, które zapewni mu godziwy byt. Nowy Sącz musi sam być magnesem, do którego wracać będą młodzi.

7. BIOGRAM:

Jestem absolwentem SP nr 18 oraz I LO. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracowałem w Senacie RP , potem w Ministerstwie Skarbu Państwa. Obecnie jestem dyrektorem generalnym firmy Telbeskid. Jestem żonaty z Edytą, mam trójkę dzieci: Karolinę, Oskara i Maksymiliana. Moje hobby to podróżowanie, jazda na nartach oraz historia II wojny światowej.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

11111

Menelu dla ciebie to jest Pan Handzel. Na ty to możesz do swojego konia i barana mówić.

J
JAG

Czytałem sporo o programie KN, zadawałem pytania i uzyskiwałem na nie odpowiedzi. Może nie idealne, ale rzeczowe i jak na kampanie wyborczą rozsądne. Pani Mularczyk powtarza treści oczywiste i oklepane. Jej głównym argumentem są znajomości w Warszawie oraz Krakowie stąd zaprasza całą rzeszę notabli, którzy mówią tak, jakby mieli w niej swojego wykonawcę. Moje pytanie brzmi. Skoro tyle mogą Ci notable, to dlaczego pomimo rządów Prezydenta Nowaka (z ich grona) do tej pory tego nie zrobili?

k
keisyr

Handzel twierdzi że zrewitalizuje rzeki w Nowym Saczu w tym zwłaszcza Kamienicę. To oszustwo !!!Rzeki w Nowym Saczu sa w zarzadzie wlascicielskim Skarbu Państwa (Wody Polskie) I Handzel nie ma do nich dostępu. Zrewitalizować I dać (zbudować) tereny rekraacyjne nad Kamienicą dla sadeczan może tylko Pani Mularczyk, ktora ma na to zgode i pieniądze Rządu Polskiego

k
keisyr

Handzel obrażął I szkalował:
-Panią Mularczyk I jej rodzinę
- Rząd Polski w osobach ministrów
- ważne osobistości w Państwie, które przyjechaly do Nowego Sacza na zaproszenie Pani Mularczyk
Handzel oszukuje i kłamie:
- że jest niezależnym kandydatem a to człowiek Platformy Obywatelskiej.Przypominam że PO zniszczyła Nowy Sącz (likwidacja województwa nowosądeckiego, likwidacja szeregu instytucji jak straż graniczna, PKS I inne, proba utworzenia z ZNTK muzeum kolejnictwa, blokowanie wielu inwestycji dla Nowego Sącza pod rządami PO w Państwie I Sejmiku Województwa przez 8 lat jak "Sadeczanka" I droga kolejowa do Krakowa
- że nie prowadzi kampani wyborczej 02 listopada a jego reklamy puszczane są w telewizji RTK
-że przeprowadzi szereg inwestycji w mieście a nie pokazał na nie ani złotowki
Handzlowi powinny zostać postawione zarzuty:
- manipulowania sondażami wyborczymi (z doktorkierm Porębą)
- spiskowania z Chełmcem przeciw Nowemu Saczowi (w sztabie Handzla jest zastępca wójta Chełmca Bochenek, ktory był za utworzeniem pseudomiasta Chełmiec)
Handzel należy do grupy społecznej zwanej plebsem. Dowód:
- porównuje ceny wody, ścieków i innych mediów Nowego Sacza do Chełmca. Przypominam temu plebsowi że ceny wody, ścieków są też droższe w Warszawie i Krakowie w stosunku do Chełmca.
- porównuje Nowy Sacz do upadłych wyludnionych miejscowości Muszyny i Chełmca. Przypominam temu plebsowi że wlaśnie w Muszynie rozwiązano klub Muszynianka bo nie miał kto ogladac ich meczów Może by ten plebs porownał Nowy Sacz do Tarnowa i Rzeszowa, bo to jest własciwa skala
Rządza wladzy i pieniedzy dla siebie i swojej sitwy jest u Handzla tak duża, że Handzel nawet posunął sie do występowania przeciw Rządowi Polskiemu i Władz Województwa w Krakowie. Rządza władzy i prywaty jest u Handzla tak duża że Handzel nie przewiduje być radnym pracującym cięzko dla Nowego Sacza, on chce być tylko wodzem !!!
Handzel może zaproponować sądeczanom tylko brud,smród i nędzę. Handzel to dziad bez pieniędzy dla miasta, za Handzlem nie stoi żadna instytucja w Nowym Sączu, Krakowie i Warszawie Generalnie Handzel działa na szkode Nowego Sacza. To człowiek tej halajstry z Platformy Obywatelskiej (lokalnie Czerwiński, Zegzda) która zdegradowała Nowy Sącz. Mam nadzieję , że Handzel szybko znajdzie się na śmietniku życia publicznego Nowego Sącza lub nawet za kratkami

Dodaj ogłoszenie