Posłanka KO Urszula Augustyn podkreślała, że w Tarnowie i regionie udało się wypracować formułę współpracy między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą oraz komitetem Nasze Miasto Tarnów.
- Jesteśmy gotowi do tego, by reprezentować naszych wyborców we władzach samorządowych wszystkich szczebli – deklarowała podczas czwartkowego (4 kwietnia) spotkania na Rynku w Tarnowie. - Pójście do wyborów 7 kwietnia jest tą kropką nad i po 15 października, kiedy rozpoczęły się dobre zmiany. Dzisiaj przed nami zadanie dokończenia tego procesu. W powiecie chcemy mieć własnego starostę, w mieście chcemy mieć własnego prezydenta, w regionie małopolskim chcemy mieć swojego marszałka, żeby wszystkie szczeble samorządu mogły mądrze współpracować ze sobą – wyliczała parlmentarzystka.
Jak stwierdził Krzysztof Nowak, lider listy KO do sejmiku w okręgu tarnowsko-bocheńsko-brzesko-dąbrowskim, ostatnie 5 lat „nie było najlepsze dla Małopolski”. - PiS w naszej ocenie nie realizował najważniejszych zobowiązań społecznych, nie realizował swojego programu wyborczego, nie słuchał ludzi. Małopolska zasługuje na zmianę! - podsumował.
Jakub Kwaśny, kandydat na prezydenta Tarnowa wspierany przez koalicjantów przekonywał, że wszystkie ugrupowania dowiodły już w trakcie kampanii umiejętności współpracy ponad podziałami i będą ją kontynuować po wyborach.
- Są wspólne pomysły, idee. Po pierwsze chcemy się skupić na aglomeracji tarnowskiej, ale wyzwań jest znacznie więcej. Chcemy też wyjść szerzej, jako sojusz czy przymierze Małopolski Wschodniej, bo przed nami nie tylko środki z KPO i wydatkowanie funduszy z obecnej perspektywy unijnej, walka o to, żebyśmy byli brani pod uwagę w kolejnej perspektywie unijnej – zapowiedział.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tak wyglądał Tarnów w czasach naszego dzieciństwa. Sentymentalny powrót w lata 90-te
- Świąteczne balowanie w Alfie było wyśmienite. Tłumy imprezowiczów na parkiecie!
- To już nie ruiny, a prawdziwa zamkowa wieża. Region zyskał piękną atrakcję
- CenterMed świętował swoje urodziny w Centrum Sztuki Mościce na rockowo
- Miasto ma pomysł na wykorzystanie ruin przy Wielkich Schodach. To miejsce wstydu!
Barbara Nowacka w Tarnowie udzieliła poparcia Jakubowi Kwaśnemu
