Zobaczcie galerię zdjęć z głosowania
W Oświęcimiu w godzinach południowych w wielu lokalach wyborczych panował tłok. Oświęcimianie przychodzili całymi rodzinami, nie brakowało samotnych seniorów, ale też ludzi młodych.
- Nareszcie uzyskałem prawo wyborcze i grzechem byłoby z niego nie skorzystać - wyznaje Mateusz. -
- Chodzę oddać głos, odkąd to jest możliwe – mówi pani Anna. - Czuję taką potrzebę, wiem, że wtedy mój głos jest ważny, może czasem decydujący? - dodaje.
W powiecie oświęcimskim są 104 obwody, w samym tylko Oświęcimiu 25. W stolicy powiatu oświęcimskiego uprawnionych do głosowania jest 29 828 osób. W samo południe frekwencja wyniosła 21, 71 proc. O godz. 17 w Oświęcimiu frekwencja wyniosła 45,94 proc.
Z kolei w powiecie chrzanowskim 19,08 proc, w wadowickim 21,80 proc, a w olkuskim zaledwie 17 proc.
Najwyższą frekwencję w regionie odnotowano w powiecie nowosądeckim 26,62 proc. Rekord w samo południe padł w gminie Cisna - 35,91 proc.
FLESZ: Oddając krew ratujesz życie
