![Wybory parlamentarne 2019. Poznajcie liderów list z okręgu tarnowskiego [ZDJĘCIA]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/0a/99/5d88d5abcd548_o_large.jpg)

Władysław Kosiniak-Kamysz (38 l.), lider listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Urodził się w Krakowie, ale jego rodzina wywodzi się z Powiśla Dąbrowskiego. Ojciec – Andrzej był ministrem zdrowia w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Jest absolwentem Collegium Medicum UJ. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Od 2000 roku roku działa w Polskim Stronnictwie Ludowym, którym kieruje od 2015 roku. W 2010 roku został radnym w Krakowie a mandat objął po prezydencie Jacku Majchrowskim. Od 2011 do 2015 był ministrem pracy i polityki społecznej w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. W 2015 roku wszedł do parlamentu z okręgu tarnowskiego i został szefem klubu PSL w sejmie. W tym roku urodziła mu się córka Zofia.

Anna Pieczarka (42 l. ), liderka listy Prawa i Sprawiedliwości. Przez dwadzieścia lat pracowała w Urzędzie Gminy Tarnów, gdzie była między innymi dyrektorką Centrum Animacji Kulturalnej. Z wykształcenia ekonomistka o specjalności rachunkowość oraz zarządzanie. Od 2014 roku zasiada w sejmiku województwa małopolskiego. W ubiegłorocznych wyborach uzyskała drugi wynik w kraju – głosowało na nią ponad 72 tys. osób. Obecnie jest członkiem zarządu województwa. Pasjonatka sportu i zdrowego tryby życia. Mieszka w Koszycach Wielkich.

Jacek Jabłoński (51 l. ) "jedynka" na liście SLD. Pochodzi z Kielc. Do Tarnowa trafił w 2010 roku. Ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Ecole Supérieure de Commerce w Dijon (Francja), spędził wiele lat w strukturach korporacyjnych. Mieszkał i pracował w czterech krajach; zna biegle cztery języki obce – angielski, francuski, czeski i rumuński. Aktualnie właściciel firmy z branży HR. Pracował jako menedżer oraz dyrektor zarządzający między innymi w Pradze i Bukareszcie. Aktualnie uczestniczy w pracach Instytutu Myśli Demokratycznej – think tanku Roberta Biedronia, z którego rekomendacji został liderem listy lewicy w okręgu tarnowskim. Żonaty, trójka dzieci.