Wniosek Tomasza Siemka złożony w trybie wyborczym dotyczył informacji, które Beata Nadzieja-Szpila zawarła w swoich materiałach. Zarzucała w nich m.in. błędy gminy w projekcie oczyszczalni ścieków (Zakład Usług Komunalnych pozyskał blisko 5 mln dofinansowania na jej przebudowę) oraz płacenie sąsiedniej gminie Babice za zajęcie terenów pod oczyszczalnie.
W wyniku zawartej przed Sądem Okręgowym w Krakowie ugody Beata Nadzieja-Szpila zobowiązała się do opublikowania na swoim wyborczym profilu sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w swoich materiałach wyborczych, w których przyznała: „zamieszczając informacje w moich ulotkach wyborczych, dotyczące błędów w projekcie oczyszczalni Gminy Alwerni, nie miałam na to sprawdzonych informacji”.
I turę wyborów na burmistrza Alwerni wygrał z dużą przewagą urzędujący bezpartyjny włodarz Tomasz Siemek, który uzyskał 39.66% poparcia. W niedzielę zmierzy się on z Beatą Nadzieją-Szpilą (zdobyła 24,16% głosów). Do II tury nie weszli kandydatka PiS Krystyna Wojtoń oraz związany z Platformą Obywatelską Krzysztof Kurzański.
Sprawdź, gdzie w Małopolsce zachodniej zatrudnia się najwięk...
KONIECZNIE SPRAWDŹ: