FLESZ - Rewizja podręczników. Będą zmiany?
Parafia znajduje się przy kościele Najświętszej Rodziny i należy do dekanatu Kraków-Prokocim archidiecezji krakowskiej. Świątynia została wzniesiona w latach 1983–1992. Jest to postmodernistyczna, ceglana budowla w kształcie rotundy, przykryta kopułą z olbrzymim krzyżem na szczycie. Jej projektantem jest Janusz Gawor, natomiast wnętrze kościoła projektował Wincenty Kućma.
W 1994 kardynał Franciszek Macharski nadał kościołowi tytuł Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Prace budowlane zakończono na początku lat 90. XX wieku, natomiast prace wykończeniowe trwały systematycznie do 2008 roku. Ostatnim etapem wieńczącym budowę było wykonanie ołtarza sanktuaryjnego z drewna lipowego, budowanego od roku 2004.
Podczas uroczystej mszy świętej w niedzielę Najświętszej Rodziny (28 grudnia 2008 roku) ks. kardynał Stanisław Dziwisz dokonał konsekracji Sanktuarium.
Kościół słynie także ze swoich katakumb, gdzie Każda rodzina z Parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie może mieć grób rodzinny w katakumbach Sanktuarium. W 2007 roku sanktuarium otrzymało zezwolenie ks. kardynała Stanisława Dziwisza i władz Krakowa na katakumby w przyziemiu sanktuarium Najświętszej Rodziny. Wspólnotę Fundatorów Katakumb tworzy już ponad 160 rodzin. Obecnie w katakumbach spoczywa już 30 zmarłych.
Cracovia. Święcenie pokarmów w pandemicznych okolicznościach...
- Uważajcie na świąteczny makowiec! Wydano pilne ostrzeżenie!
- Tego nie wolno robić w bloku! Grill, czy "dymek" na balkonie to dopiero początek
- Drewniane domki do kupienia w Małopolsce do 200 tys.
- Na Kasprowym Wierchu pusto jak nigdy. Turystów brak. A widoki olśniewające!
- Płace w Krakowie: w których branżach zarabia się najlepiej, a w których najgorzej?
