Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Małopolsce: Kraków, Nowy Sącz, Tarnów [OFICJALNE WYNIKI PKW II TURA]

  • Gazeta Krakowska

Redakcja

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych. U nas znajdziecie wyniki wyborów samorządowych 2018 w Małopolsce. Kto został prezydentem w Krakowie, a kto w Tarnowie, i w Nowym Sączu? Sprawdźcie.
Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Małopolsce
 Anna Kaczmarz

Wyniki wyborów samorządowych 2018 w województwie małopolskim. Nowi prezydenci, burmistrzowie i wójtowie

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Kraków

Jacek Majchrowski zdobył 61,94 proc. głosów, a kandydatka PiS Małgorzata Wassermann - 38,06 proc. Frekwencja wyniosła 55,27 proc.

Wybory samorządowe 2018 w województwie małopolskim: wyniki, frekwencja NA ŻYWO [WYNIKI WYBORÓW 2018]

Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Małopolsce: Kraków, Nowy Sącz, Tarnów [WYNIKI WYBORÓW II TURA]

To ostateczne wyniki drugiej tury w Krakowie. Są one nieco mniej korzystne dla Jacka Majchrowskiego niż wynikałoby to z badania exit polls, które obecnemu prezydentowi dawało zwycięstwo stosunkiem 64,6 35,4 proc. Ale i tak jego wygrana jest zdecydowana, a wynik drugiej tury zapewnił mu piątą kadencję na stanowisku prezydenta Krakowa.

Oficjalnie: Jacek Majchrowski prezydentem miasta Krakowa. Sprawdź wyniki

Wyniki wyborów samorządowych: Tarnów

Roman Ciepiela pokonał w drugiej turze wyborów na prezydenta Tarnowa Kazimierza Koprowskiego. Po raz kolejny Roman Ciepiela będzie sprawował funkcję Prezydenta Miasta Tarnowa. Tak wynika z cząstkowych wyników wyborów. Pracę zakończyło już 2/3 komisji wyborczych w mieście.

Roman Ciepiela prezydentem Tarnowa!

Wyniki wyborów samorządowych: Nowy Sącz

Ludomir Handzel pokonał w drugiej rundzie wyborów na prezydenta Nowego Sącza Iwonę Mularczyk. To nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018 w Nowym Sączu. Ludomir Handzel będzie sprawował funkcję Prezydenta Miasta Nowego Sącza po raz pierwszy.

Sprawdź wyniki wyborów samorządowych w Nowym Sączu

Artykuł aktualizujemy na bieżąco.

Wybory samorządowe 2018. Frekwencja w Polsce do godz. 17

W Krakowie do godz. 17 do urn poszło 41,56 proc. mieszkańców. To nieco mniej niż w pierwszej turze, kiedy do tej samej godziny karty wydano 42,13 proc. uprawnionym do głosowania.

W ciągu 10 godzin głosowania zagłosowało 41,56 proc. krakowian. To nieco mniej niż podczas pierwszej tury, kiedy o tej samej porze dnia frekwencja wyborcza wynosiła 42,13 proc. Do południa frekwencja była wyższa niż 21 października o tej samej porze.

W całej Polsce średnia frekwencja po 10 godzinach głosowania wynosiła 38,73 proc., gdy 21 października było to 41,65 proc.

Wybory samorządowe 2018. Frekwencja w Małopolsce

W Małopolsce frekwencja wyniosła - 41,18 proc. i była niższa niż w pierwszej turze. Wtedy było to 42,49 proc.

 Anna Kaczmarz

Wybory samorządowe 2018 - druga tura. Prezydent Andrzej Duda...

 Joanna Urbaniec, Anna Kaczmarz

Wybory samorządowe 2018 - druga tura. Jacek Majchrowski i Ma...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.11.2018, 10:08

tak mamy prezydenta co łamie konstytucje i prawo państwa polskiegiego zwiazku z tym iż jest już któraś kadencja pana prezydenta jacka majchrowskiego do ktorej nie powinien startować obietnice na poczatku które daje są bez pokrycia i jednym słowem nie wierze panu jako wyborca0

05.11.2018, 22:18

Co wybrali to bedą mieć. To samo Warszawka, tęczowy Poznań czy skorumpowany Gdańsk. Co Wam do tego?. Może tak lubią.

05.11.2018, 20:26

5 lat - zmieniło się od tej kadencji :)

05.11.2018, 19:16

Krotko Polacy Narod ...wspanialy tylko ludzie to k****!!!!!!!!!!

05.11.2018, 15:01

zgłaszam autopoprawkę :) 4 lata. Tak czy owak, jej już tu nie będzie. Kariera, rozumiesz, stolyca, europa.

05.11.2018, 14:58

nie zagłosujesz, bo ona miała gdzieś bycie preziem KRK, i tak pewnie by za 2.5 roku poszła do Europejskiego (automatyczna emeryturka unijna) i zostawiłaby syf i pożogę.

05.11.2018, 14:56

lepsze to niż totalny chaos przy Wodnochłopskiej

05.11.2018, 11:57

Antypis kieruje się zasadą, głosujemy na każdego! byle nie na PIS...
W ten sposób będzie kolejne 5 lat syfu w Krakowie.

05.11.2018, 11:53

Betonowania, rządów deweloperów w Krakowie i korupcji urzędniczej ciąg dalszy, na następne 5 lat, brawo wyborcy!

05.11.2018, 09:59

Przegrała, no cóż może za cztery lata bardziej będzie widoczna w Krakowie , rozpoznawalna z konkretnym programem i wtedy na Nią zagłosuje. Ciekawe kogo aktualnie panujący układ wystawi za cztery lata ?

05.11.2018, 09:52

nie godoj pusia, nie godoj

05.11.2018, 09:41

PO czy koalicja juz dawno nie powinna istnieć .Gdansk Warszawa i Krakow to miasta skorumpowane zakorzenione złodziejstwem i korupcja na cała Polske widać jak zydokomuna walczy by dalej sprzedawać nasz kraj w obcy kapitał .

05.11.2018, 09:16

Kurdupel na Żoliborzu znów pewnie krzyczy - piąte zwycięstwo odnieśliśmy podobnie jak to robił wieprzek Sasin w TVN24. Chamstwo i buta zostały wynagrodzone :)

05.11.2018, 07:36

Jeśli nie wiesz

05.11.2018, 07:33

PiS to dopiero pokaz tolerancji i demokracji

05.11.2018, 07:14

Ciepiela nie wygrał w 2014 roku po raz pierwszy wyborów! To dno bez kompetencji jest już trzeci raz Prezydentem miasta. Nigdy nic nie zrobił dla miasta a obecnie wygrał tylko dlatego, że Koprowski jest z PiS (niech podziękuje kolegom z sejmu). Wybór był trudny w 2ej turze. Taki wybór między sraczką a zatwardzeniem. No i największy szkodnik Ciesielczyk zostanie vice... POIRAŻKA

05.11.2018, 06:11

pokaz tolerancji i demokracji

05.11.2018, 00:51

PiS winien zostać całkowicie zdelegalizowany, dla dobra Polski i Polaków.

05.11.2018, 00:37

Przecież lewica popierała pana Profesora więc nie wypisuj głupot chyba że jeszcze nosisz pampersa i nie wiesz co to była komuna

05.11.2018, 00:09

Wasserman wypad do Warszafki, w Krakowie niech sobie chodzi na silownie i gotuje swoja ulubiona zupke dyniowa. Gibala niech sie nareszcie zabierze do roboty...jakielkolwiek..byle cos nareszcie zaczal robic konstruktywnego..moze np malowac ladnie koperty na ulicach...skoro je wczesniej krytykowal mierzac linijka. A Majchrowski rzadzi nadal...i tak trzymac. Gratulacje!!! Trole Gibaly i Wasserman ...skonczyly sie darmowe pieroGi.

05.11.2018, 00:04

Żal dup. ściska :) co???

05.11.2018, 00:01

Nie w smak wam, że Majchrowski po raz kolejny wygrał, boli du... Co wasz nadredaktor Harpula z tym zrobi...gibał przerżnął znaczy nie będie płacił, na Majchrowskiego pluliście cały czas więc też wam nic nie będzie zlecał, słabo to widzę....sprzedaż spada polska press was za niedługo sprzeda albo zlikwiduje. ojjj bidoczki :P

04.11.2018, 23:50

Duda agitował nawet na cmentarzu,aby do głosowania dopuścić martwe dusze

04.11.2018, 22:46

Tak naprawdę w Krakowie w II turze nie było wielkiego wyboru. Miasto pozostanie zadymione, częściowo przez gminy ościenne, które słabo kontrolują, czym ludzie u nich palą, częściowo przez pasywną politykę Majchrowskiego w tym zakresie. Nic, tylko się pakować.

04.11.2018, 22:25

PIS Komuna i Kościół K. w parze . Gdyby wygrała panna- wanna to by wiele nowych działek kościół dostał w prezencie za agitacje na ambonach .