To była cięża i długa noc dla pracowników komisji wyborczych. Miejska komisja w Zakopanem nadal czeka na wyniki z dwóch komisji w gimnazjum przy ul. Nowotarskiej.
Na podstawie zebranych daych wynika, że Dorula uzyskał ok. 56 proc. popracia. Wygrał w większości komisji obwodowych. Ścigał się z nim mocno Marek Donatowicz. Dariusz Galica i Łukasz Karaś zostawali w tyle uzyskując podobne wyniki.
Wyniki wyborów samorządowych 2018. Kto zostanie burmistrzem Zakopanego?
I tak na pewno wiadomo, że w komisji w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym na Ciągłówce w Zakopanem wygrał Leszek Dorula. Zdobył sześć z siedmiu oddanych na burmistrza głosów. Jeden głos trafił na konto Marka Donatowicz.
Dorula zdobył większość głosów także w szpitalu na Kamieńcu - osiem z 12 (Donatowicz - 3, Karaś - 1). Leszek Dorula zdobył ponad 80 proc. głosów także w zamkniętym obwodzie w domu pomocy społecznej.
Wyniki w niektórych komisjach:
Komisja numer 9 w Szkole Podstawowej nr 3: Dorula 297, Donatowicz 247, Galica 64, Karaś 42
Komisja nr 12 w Szkole Podstawowej nr 9: Dorula 707 ,Donatowicz 24, Galica 46, Karaś 8
Komisja nr 22 Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny: Dorula 6, Donatowicz 1
Komisja nr 1 w Zakopiańskim Centrum Edukacyjny: Dorula 306, Donatowicz 240, Galica 62 , Karaś 62
Komisja nr 2 w Zakopiańskim Centrum Kultury: Dorula 332, Donatowicz 176, Galica 42, Karaś 38
Komisja nr 3 w Szkole Podstawowej nr 2: Dorula Dorula 323, Donatowicz 146, Galica 49, Karaś 33
Komisja nr 5 w czytelni miejskiej: Dorula 293, Donatowicz 184, Galica 35, Karaś 34
Komisja nr 13 w Szkole Podstawowej nr 4: Dorula 613, Donatowicz 109, Galica 52, Karaś 14
Nieoficjalnie Leszek Dorula wygrał w komisji przy ul. Słonecznej. Z kolei w komisji przy Szkole Podstawowej nr 1 minimalną przewagą wygrał Marek Donatowicz.
Wyniki wyborów na burmistrza w Zakopanem [WYNIKI WYBORÓW]
Dariusz Galica, choć wie już że nie ma szans na wygraną, dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się pójść na wybory. Liczy, że w ostatecznym rozrachunku uda się mu uzyskać kilkanaście procent głosów. Liczy także, że z listy jego komitetu wyborczego "Czas na realizację" uda się wrowadzić do rady miasta kilku radnych, którzy będą pracowali na rzecz miasta. Już zapowiada, że będzie próbował swoich sił w wyborach za pięć lat.
Z kolei Marek Donatowicz nie chce komentować cząstkowych wyników.
Wyniki wyborów samorządowych 2018. Sprawdź, kto wygrał
Wyniki wyborów samorządowych w Małopolsce
Głosujący w wyborach samorządowych 2018 zadecydowali o tym, kto zostanie członkiem rad gmin, miast, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także rozstrzygną, kogo zobaczymy w roli wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.
Wybory samorządowe 2018 - termin wyborów:
- I tura - 21.10 (niedziela)
- II tura - 4.11 (niedziela)
Wybory samorządowe 2018. Kogo wybieraliśmy?
W wyborach samorządowych wybieramy członków do:
- rad gmin
- rad powiatów
- sejmików wojewódzkich
Wybory samorządowe 2018: na kogo jeszcze głosujemy:
- wójtów
- prezydentów i burmistrzów miast
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Wybory samorządowe 2018 | Twój głos się liczy