OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Mathilde Gros wygrała klasyfikację generalną sprintu.
Mathilde Gros wygrała klasyfikację generalną sprintu. Fot. Tim Rademacher, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0
Mateusz Rudyk i Urszula Łoś odpadli w 1. rundzie zarówno sprintu, jak i keirinu w piątych, ostatnich zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym w Londynie. Wśród średniodystansowców Filip Prokopyszyn zajął 10. miejsce w wyścigu eliminacyjnym oraz 18. w scratchu.

Matthew Richardson przegrał finał sprintu, ale wygrał keirin

W sprincie triumfował Holender Harrie Lavreysen, pokonując w finale Australijczyka Matthew Richardsona. Obaj spotykali się w finale wszystkich zawodów Champions League, a bilans jest korzystny dla holenderskiego mistrza świata, który wygrał 3:2.

Australijczyk zrewanżował się Lavreysenowi w finale keirinu, którego stawką było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi Mistrzów.

Wśród kobiet finał sprintu wygrała mistrzyni świata Francuzka Mathilde Gros, wyprzedzając mistrzynię olimpijską z Tokio Kanadyjkę Kelsey Mitchell. W keirinie najszybciej finiszowała Kolumbijka Martha Bayona.

W scratchu zwyciężyli Brytyjczyk Mark Stewart i Australijka Chloe Moran, natomiast w wyścigu eliminacyjnym Brytyjczycy Oliver Wood i Katie Archibald.

Polacy w dolnej części klasyfikacji generalnej Ligi Mistrzów

W klasyfikacji generalnej Ligi Mistrzów triumfowali: w sprincie - Richardson i Gros, a na średnim dystansie - Szwajcar Claudio Imhof i Amerykanka Jennifer Valente. Rudyk zajął 10. miejsce, Łoś - 12., a Prokopyszyn - 14.

W drugiej edycji Ligi Mistrzów UCI startowało po 36 zawodników i zawodniczek - 18 w dwóch konkurencjach sprinterskich i 18 w dwóch średniodystansowych. Podobne zasady obowiązywały u pań.

Kolarze ścigali się na torach w Palma de Mallorca, Berlinie, Saint-Quentin-en-Yvelines oraz dwukrotnie w Londynie.