Zabawa. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Zabawa. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Gąsiorek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Zabawa. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
  1/38
  przejdź do galerii

  ©Robert Gąsiorek

  W Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w podtarnowskiej Zabawie odbyły się obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.
  Uroczystości rozpoczęły się mszą święta w intencji ofiar wypadków i ich rodzin. Później uczestniczy wydarzenia przemaszerowali pod pomnikiem ofiar wypadków drogowych "Przejście" gdzie zostały złożone kwiaty oraz zasadzone Drzewo Pamięci.

  - Chcemy uczcić ofiary wypadków, pomagać ludziom, którzy przeżyli tragiczne wydarzenia na drodze oraz apelować do kierowców i pieszych o więcej wyobraźni i bezpieczne zachowania.
  Prawie codziennie do Zabawy przyjeżdżają ludzie, by pomodlić się przy Pomniku Ofiar Wypadków Komunikacyjnych, który stanął obok sanktuarium bł. Karoliny - mówi kustosz sanktuarium, ks. Zbigniew Szostak.

  Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony jest od 2005 z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tegoroczne obchody odbywają się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Organizatorami obchodów są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego i Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


  Autor: Robert Gąsiorek  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY