Do nagromadzenia samochodów w centrum miasta zazwyczaj ma dochodzić w piątki, soboty i niedzielę w okolicach Stradomia, pod Wawelem oraz w rejonie ul. Karmelickiej. Kierowcy samochodów, którzy nie znajdują legalnego wolnego miejsca do parkowania pozostawiają swój pojazd np. w bliskiej odległości od tarczy skrzyżowania, na podjazdach do kamienic czy przejściach dla pieszych.
– Pragniemy uświadomić kierowcom, że parkując w strefie płatnego parkowania nie unikną opłat, a próby uchylania się od tego obowiązku poprzez pozostawianie aut w miejscach niedozwolonych wiązać się będą z konsekwencjami – zaznacza Marek Anioł, rzecznik straży miejskiej w Krakowie.
W środę, 26 lipca przeprowadzono w terenie pierwszą kontrolę pojazdów, które zostały zaparkowane poza wyznaczonymi miejscami. Została ona przeprowadzona przez pracowników Zarząd Dróg Miasta Krakowa, straży miejskiej czy policji. Takie kontrole będą zintensyfikowane i będą odbywały się regularnie, głównie w okresie letnim.
– Do współpracy ze strażnikami straży miejskiej oddelegowani zostali nasi kontrolerzy OPP. Oni wiedzą najlepiej w których miejscach kierowcy wykorzystują dostępną przestrzeń na pozostawienie pojazdu bez opłat. W dalszej perspektywie, we współpracy z innymi jednostkami będziemy podejmować działania mające na celu jeszcze lepsze monitorowanie funkcjonujących stref ograniczonego ruchu oraz płatnego parkowania – podkreśla Magdalena Nowak-Obrzut, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.
- Przepisy na pyszne sałatki
- Parawany jak Koloseum. Oto najlepsze memy znad Bałtyku. Plażowanie to wyzwanie!
- Kraków pod wodą! Tak wyglądało miasto w lipcu 1997 roku. To była powódź tysiąclecia
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Te fioletowe pola pod Krakowem to turystyczny hit. Tak kwitnie lawenda ZDJĘCIA
