Zagrali w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN

Marek Podraza

We wtorek na stadionie KS Ropa odbył się mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Miejscowi podejmowali Barciczankę Barcice, wicelidera czwartej ligi w której występuje Glinik Gorlice. To właśnie w ubiegłym roku piłkarze z Ropy w finale na szczeblu PPN Gorlice wyeliminowali z dalszej gry piłkarzy Glinika, pokonując ich 5:4 i zdobywając historyczne zwycięstwo, a do przerwy przegrywali 4:1. Podopieczni Wiesława Szarowicza wystąpili z czarnymi opaskami, grają w nich we wszystkich spotkaniach po śmierci swego kolegi Dawida Zastępy, który jeszcze nie tak dawno był podporą ich drużyny.

Wynik meczu n korzyść gości został ustalony już w pierwszej połowie po bramkach w 19 minucie Marka Maślejaka i w 29 minucie po bramce z rzutu karnego, który wykonywał Tomasz Zawiślan.

- Zagraliśmy dobry mecz. Stawiliśmy godnie czoła wiceliderowi czwartej ligi, a być może, że wkrótce trzeciej ligi. W składzie zabrakło nam kilku podstawowych zawodników. W tygodniu większość zawodników albo się uczy, albo jest w pracy. Zabrakło nam też śp. Dawida, to wielka strata dla drużyny. Mieliśmy kilka szans na zdobycie bramki. Zwłaszcza w drugiej połowie. Karnego nie strzelił w 52 minucie Rafał Trojanowicz, a w dalszej części meczu zmarnowaliśmy jeszcze kilka okazji. Cieszę się, że nasz zespół zaszedł tak wysoko i dziękuje wszystkim zawodnikom za wzorową sportową postawę – powiedział nam Andrzej Smołkowicz, prezes KS Ropa