ZAKAZ SPODNI dla kobiet w szpitalu w Częstochowie: Kontrowersyjny wymóg, a pacjentki są zdenerwowane [18 marca 2019 r.]

  • Dziennik Zachodni

TK

Zakaz spodni w szpitalu: Kto wprowadził tak absurdalny zakaz? Już wiadomo. W Szpitalu w Częstochowie zakaz przychodzenia w spodniach na badania wywołała prawdziwy skandal. Wymóg przychodzenia w spodniach wzbudził zdziwienie i zasłużone potępienie. Informacja o zakazie przychodzenia w spodniach na badanie skierowany został do pacjentek Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Od razu wywołała ogromne kontrowersje, głównie właśnie wśród kobiet. O sprawie informuje wzburzona internautka na Facebooku: "Kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? Nie ma we mnie zgody na takie ograniczenia kobiet w dostępie do świadczeń medycznych". Sprawa wywołała wzburzenie wśród kobiet. Szpital w Częstochowie już odniósł się do sprawy.
Zakaz spodni - do badania tylko w spódnicy. Kontrowersyjny zakaz w częstochowskim szpitalu
 ARC

Zakaz spodni w częstochowskim szpitalu

W szpitalu miejskim w Częstochowie, a dokładnie w poradni ortopedycznej, pojawiła się niecodzienna kartka z ogłoszeniem o treści:

Uwaga!!! Pacjentki do badania kolan i zastrzyków do stawu kolanowego PROSZONE SĄ zgłaszać się w dniu badania w spódnicy. ZAKAZ SPODNI!!!

Sprawę nagłośniła w mediach społecznościowych jedna z internautek, pisząc, że to dyskryminacja kobiet w dostępie do świadczeń medycznych. Kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? - pyta w poście.

Post był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. W komentarzach pojawiła się wątpliwość co w podobnej sytuacji miałby zrobić mężczyzna.

A mężczyzna analogicznie powinien stawić się zimą w szortach? Czy facetom nie bada się kolan? - pyta jedna z internautek.

SZPITALNE POSIŁKI - ZOBACZCIE GALERIĘ

 facebook.com/pg/szpitalnyposilek/

Tym karmią dzieci w szpitalach. Jak można wrócić do zdrowia ...

Stanowisko szpitala w Częstochowie ws. zakazu spodni

Serwis mamadu.pl dotarł do stanowiska szpitala dotyczącego kontrowersyjnej kartki z zakazem spodni. Jak informuje placówka medyczna była to inicjatywa personelu, wynikająca praktycznych obserwacji. Celem było:

  • skrócenie czasu przygotowania pacjentek do badania,
  • poświęcenie więcej czasu na badanie.

Informacja miała charakter prośby, a nie nakazu. Informacja nie miała w zamiarze dyskryminacji kobiet. Nie zdarzyło się, aby ktoś, kto przyszedł w spodniach, nie został przyjęty - czytamy na łamach serwiu mamadu.pl.

Ostatecznie kartka z zakazem zniknęła z drzwi poradni ortopedycznej częstochowskiego szpitala.

20 odważnych kobiet z woj. śląskiego. One nie boją się mówić...

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 17:07

Wszyscy wiedzą że spodnie od zarania dziejów należały do męskiego ubioru i przywłaszczyły je sobie kobiety i nie ma tu oczyma dyskutoać

18.03.2019, 05:50

absurt rodzi absud a to dlatego ze osoba dajaca zastrzyki jest pewnie mężczyzna i jak stanie w majtkach baba to sie znowu narazi na/oskarzenie o molestowanie /

18.03.2019, 00:36

Ja dodałabym jeszcze zakaz przychodzenia w spodniach do ginekologa, bo gdy pacjentka się rozbierze to jest goła od pasa w dół i tak maszeruje na fotel.

17.03.2019, 23:26

Wyjaśnijmy sobie raz na zawsze, feministka to nie człowiek, więc nie ma prawa głosu PROSTE !!!

17.03.2019, 23:24

,,W Szpitalu w Częstochowie zakaz przychodzenia w spodniach na badania wywołała prawdziwy skandal. Wymóg przychodzenia w spodniach wzbudził zdziwienie i zasłużone potępienie"
No to w końcu jest zakaz, czy wymóg xD?

17.03.2019, 23:12

Kobiety wogole nie powinny chodzic w spodniach , marynarkach i krawatach , zboczenie jakies

17.03.2019, 17:27

To skraca czasowo przygotowanie do badań i zmniejsza kolejki, ale by to zrozumieć należy mieć odpowiednio duże IQ i brak słomy w butach.

17.03.2019, 07:08

Poje**** ich kompletnie!!! Jak ktoś w ogóle mógł wpaść na taką „prośbę w formie zakazu”. W spódnicach i sukienkach nie chodzę, nawet nie posiadam, wiec w takim układzie z wizyty u lekarza nici. Przynajmniej na to wskazywała treść karteczki.
Może niech wywieszą następnym razem, że wszyscy do badania mają się stawić w samych majtach to przynajmniej będzie sprawiedliwie.

16.03.2019, 22:56

Durna feministka. Czy lekarz żeby oglądając kolano, musi także widzieć tlustą d..ę feministki? Przecież podciągnięcie spódniczki lub sukienki jest znacznie łatwiejsze niż ściągnięcie spodni i nic się więcej nie pokazuje. A tak wyjdzie jeszcze na jaw że przyszła w niewypranych majtkach

16.03.2019, 09:14

A jak trzeba będzie zgłosić się na badanie bez uprzedniego spożywania posiłków to będzie to utrudnianie dostępu do pożywienia.

14.03.2019, 18:29

Niech przychodzą w pasach cnoty.

14.03.2019, 13:39

i do spowiedzi pochyleni ...

14.03.2019, 11:45

‘Wymóg przychodzenia w spodniach na badanie wzbudził zdziwienie i wywołał skandal. Informacja o zakazie przychodzenia w spodniach na badanie skierowany został do pacjentek Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.’ - to w końcu wymóg czy zakaz? Budzą grozę takie niewiarygodne strony informacyjne. Na to powinna być jakaś cenzura.

14.03.2019, 11:31

Cześć chłopaki, mam na imie Karolina i mam 22 lata :). Napisz do mnie na https://sexpogaduchy.pl/karola22 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam :)

14.03.2019, 11:05

Mężczyźni też w spódnicach????? To już taki gender :D

13.03.2019, 23:52

Ja chodzę w luzna spódniczka i zawsze podczas badań krocza jest chłopak by pilnował sterylności by nie doszło do groźnych zakażeń pochwy! Tak samo będzie przy porodach! Mam prawo do obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów!

13.03.2019, 22:42

A jak należy się ubrać do ginekologa, żeby było szybciej?

13.03.2019, 21:08

Hej Panowie, Mam na imie Monika i mam 22 lata :). Napisz do mnie na https://sexpogaduchy.pl/Monika212 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i
inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą,Serdecznie Pozdrawiam :)

12.03.2019, 19:03

Głupim kur... w głowach się przewraca. DO GARÓW!

10.03.2019, 14:11

... od kiedy słowo "zakaz" oznacz prośbę ?

10.03.2019, 13:21

NO ALE JAK TA KOBIETA CZUJE SIĘ MĘŻCZYZNĄ I WOLI CHODZIĆ W SPODNIACH.CO NA TO TE WSZYSTKIE SZCZEKAJĄ CE ŚRODOWISKA Z ODRAZY NIE WYMIENIĘ NAZWY.KIEDY BĘDĄ TĘCZOWE FLAGI NA SZPITALU,GDZIE BIEDRONR,CZSASKOSKI I INNE RABIEJE.

10.03.2019, 13:11

Alfaro ma oczywiście rację a osoby protestujące
mają brak wyobraźni

10.03.2019, 12:37

Ale co w tym złego? Znacznie skraca się czas takiego badania i kolejka szybciej idzie.

08.03.2019, 22:25

nie dziwie sie, w polsce lekarze zmuszani sa do przyjmowania ogromnych ilosci pacjentow, np dermatolog w polsce w panstwowych placowkach dziennie przyjmuje 40-60 pacjentow a np w szwecji tylko 6-8 i generalnie nie prowadza gabinetow prywatnych, to dlatego polacy mieszkajacy na zachodzie przyjezdzaja do polski i biegaja tu po specjalistach

polska sluzba zdrowia jest super tania a przy tym bardzo wydajna - nawet kilka razy bardziej niz na zachodzie (a mamy najmniej lekarzy)

polacy nie zdaja sobie sprawy jak wydajny system opieki zdrowotnej maja - dopiero wyjazd na zachod to uswiadamia

lekarz musi przyjac ogromna liczbe pacjentow i tym samym kazda minuta sie liczy...

08.03.2019, 09:02

No tak słowo zakaz to faktycznie forma prośby....