Zapisy na Mini Cracovia Maraton już rozpoczęte

OPRAC.:
Krzysztof Kawa
OSKAR NOWAK
W przeddzień 21. Cracovia Maratonu, w sobotę 13 kwietnia, odbędzie się bieg, w którym mogą wziąć udział osoby powyżej 13. roku życia. Zapisy już się rozpoczęły.

Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX startuje w tym roku po raz siedemnasty. Zawodnicy mają do pokonania 4,2 km trasę wiodącą wokół krakowskich Błoń. Limit czasu wynosi 45 minut.

Po raz pierwszy bieg został zorganizowany w 2006 roku na cześć zwycięzcy krakowskiego maratonu z 2005 roku – jedynego Polaka, który wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później zginął w wypadku drogowym.

Uruchomione już zostały zapisy na bieg. Rejestracji można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy.

Do udziału w biegu organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy najpóźniej w dniu startu ukończą 13 lat. Limit startujących wynosi 1000 zawodników. Start nastąpi w sobotę 13 kwietnia o godzinie 12:30 z deptaku przy al. 3 Maja, na wysokości ul. Oleandry, a meta zlokalizowana będzie na wysokości Kamienia Papieskiego.