Pijany 36-latek włamał się do dwóch samochodów zaparkowanych na jednej z posesji w gminie Zielonki. Gdy pokrzywdzeni zgłosili szkody, policja zaczęła poszukiwania sprawcy, który splądrował wnętrza pojazdów.
Okazało się, że nie znalazł tam oczekiwanych łupów będących i chwiejnym krokiem odszedł z miejsca popełnienia przestępstwa.
Podczas dochodzenia okazało się, że całe zdarzenie, do którego doszło w środku nocy, zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu zamontowane na sąsiednim budynku mieszkalnym. Na podstawie tego nagrania, policjanci wytypowali i zatrzymali nietrzeźwego 36-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego.
Śledczy z Komisariatu Policji w Zielonkach przedstawili sprawcy dwa zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia, podczas przesłuchania okazał skruchę i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto