Od tej pory Piotr Bartyzel będzie odpowiedzialny za szkolenie młodzieży. Ma licencję UEFA Elite Youth A, a jego dotychczasowe doświadczenie w pracy w piłce młodzieżowej jest bardzo bogate. W przeszłości był on trenerem, koordynatorem i autorem programu szkolenia w Parasolu Wrocław, a w następnych latach pracował w akademiach ekstraklasowych klubów: Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa, gdzie był trenerem grup młodzieżowych. Później był koordynatorem ds. sportowych w FC Wrocław Academy, członkiem wydziału szkolenia i trenerem reprezentacji wojewódzkich w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej, trenerem edukatorem i trenerem Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Polskim Związku Piłki Nożnej, a także wiceprezesem Dolnośląskiej Fundacji Trenerów Piłki Nożnej.
- Po to tu jestem, aby dzielić się swoim doświadczeniem - stwierdził Bartyzel. - Które zebrałem w czołowych akademiach piłkarskich. Będę chciał pewne rzeczy wdrożyć, ale też korzystać z bogatych doświadczeń i projektów rozpoczętych przez moich poprzedników. Przez najbliższe dni będzie analiza obecnego stanu. Plany długoterminowe - to projekt, którego nadrzędnym celem jest wychowanie zawodnika na szczeble centralny. Wszystkie działania mają zoptymalizować ten projekt.
Klub zakończył współpracę z Jakubem Popielarzem. Został on zatrudniony przez klub w lutym 2023 r. O to co m.in. napisał na odchodne:
Przez blisko półtora roku wraz z trenerami staraliśmy się podjąć dla rozwoju Akademii i jej zawodników wiele działań nie tylko pod względem szkoleniowym i organizacyjnym, ale przede wszystkim pod kątem budowania właściwych relacji, dobrej atmosfery wewnątrz organizacji, a także ogólnej poprawy wizerunku Akademii między innymi poprzez budowę programu partnerskiego, w którym skupiamy obecnie kilkanaście klubów i akademii.
Pod względem typowo wynikowym nasze drużyny poczyniły postępy, co jest efektem bardzo dobrej pracy szkoleniowej sztabów. Przychodząc do klubu w lutym 2023 roku nasze najstarsze drużyny CLJ U-19 i U-17 były na miejscach spadkowych. Misja utrzymania drużyn na wiosnę wydawała się celem bardzo trudnym do zrealizowania. Jednak bardzo dobra praca sztabów tych drużyn spowodowała że zostaliśmy na elitarnym poziomie, co ze strategicznego i sportowego punktu widzenia było kluczowe dla dalszego funkcjonowania Akademii.
Cracovia to nie tylko sport profesjonalny i rywalizacja. To również bogata i piękna historia, zobowiązania społeczne i otwartość na środowisko. Czułem się zobowiązany by w ramach działalności Akademii został stworzony projekt wyrównania szans i integracji społecznej. W ten sposób zapoczątkowałem działalność "Pasiastych Motyli". Ten wyjątkowy projekt skierowany jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i traktuję go jako moje oczko w głowie. Jestem pewien, że pod czujnym okiem pełnej pasji Pauli Wszołek projekt, a przede wszystkim dzieci, będą się rozwijać.
Praca dla Cracovii była dla mnie ogromnym wyzwaniem. Każdego dnia starałem się sprostać wysokim oczekiwaniom Klubu i środowiska z nim związanego: zawodnikom, trenerom, rodzicom, zawodników, a także kibicom "Pasów", którzy ze względu na przywiązanie do barw, dbałość o rozwój i miłość do Klubu są niezwykle wymagający.
UEFA grozi Anglii wykluczeniem z Euro
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?