- Pielgrzymi z całego świata przychodzą tutaj, aby się wyspowiadać - podkreśla Paula Całusińska z organizacji Skauci Europy. Dziewczyna wraz z rówieśnikami z wielu krajów Starego Kontynentu pełni dyżury przy wejściu do specjalnej strefy obok krakowskich Błoń.
WIDEO: Paula Całusińska ze Skautów Europy opowiada o Strefie Pojednania w Parku Jordana
Autor: Piotr Drabik
Wszyscy chętni mogą tutaj pojednać się z Bogiem w jednym z 50 konfesjonałów, w których na wiernych będą czekać kapłani mówiący w 30 językach. Poza konfesjonałami w parku Jordana znajduje się również namiot adoracji, w którym przez cały czas wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
- Na razie chętnych do spowiedzi w języku polskim było niewielu - relacjonuje ks. Grzegorz Medoń, który jest jednym z kilkudziesięciu księży spowiadających uczestników ŚDM. Dostępu do parku Jordana pilnują z każdej strony patrole policji, które sprawdzają dokładnie każdą osobę tam wchodzącą.
We wtorek Strefa Pojednania została również otwarta przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (50 konfesjonałów) oraz wewnątrz Bazyliki Mariackiej. Tam przygotowano sześć dodatkowych konfesjonałów.
[

](http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/swiatowednimlodziezy2016/ "<centre></centre>")