Żużel. Zbigniew Suchecki i Janusz Kołodziej w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski

Piotr Pietras
W Krośnie i Rawiczu rozegrane zostały turnieje półfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wystąpiło w nich pięciu zawodników z Małopolski.

W półfinale w Krośnie startowali dwaj zawodnicy Speedway Wandy Instal Kraków Zbigniew Suchecki i Grzegorz Walasek.

Zdecydowanie lepiej spisał się Suchecki, który z dorobkiem 12 pkt (2, 3, 2, 3, 2) zajął 2. miejsce w zawodach. Drugi z zawodników Wandy, Walasek zawiódł na całej linii. Zdobył bowiem tylko 3 pkt (1, 2, d, d, w) i zakończył zawody na dalekim 13. miejscu, odpadając z dalszej rywalizacji.

Z turnieju w Krośnie awans do finału IMP, obok Sucheckiego, wywalczyli także: Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 13 pkt, Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) 12 pkt, Grzegorz Zengota (Unia Leszno) 11 pkt, Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) 10 pkt oraz Norbert Kościuch (Polonia Piła) 9+3 pkt. Rezerwowym w finale będzie Marcin Nowak (GKM) 9+2 pkt.

W półfinale w Rawiczu wystąpiło dwóch zawodników Unii Tarnów Piotr Świderski i Janusz Kołodziej oraz żużlowiec Wandy Mateusz Szczepaniak. Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej z małopolskiego tercetu spisał się Kołodziej, który po słabym początku zawodów, w kolejnych wyścigach jechał na swoim poziomie i zdobywając 10 pkt (0, 2, 2, 3, 3) zakończył zawody na 5. miejscu, awansując do finału.

Szczepaniak zdobył tylko 4 pkt (2, 1, u, 1, 0) i zajął 14. miejsce, natomiast Świderski był 15. z dorobkiem 3 pkt (1, 2, t, d, w).

Obok Kołodzieja z Rawicza awans wywalczyli: Patryk Dudek (Falubaz) 13 pkt, Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) 13 pkt, Tomasz Jędrzejak (Sparta Wrocław) 12 pkt, Tobiasz Musielak (Unia L.) 11 pkt i Kacper Gomólski (KS_Toruń) 9 pkt. Rezerwowym w finale będzie Daniel Jeleniewski (Włókniarz Częstochowa) 8 pkt.

Obok zawodników, którzy awans wywalczyli na torze, miejsce w finale IMP (3 lipca w Lesznie) mają zapewnione także stali uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix IMŚ: Maciej Janowski (Sparta), Bartosz Zmarzlik (Stal G.), Piotr Pawlicki (Unia L.) i Jarosław Hampel (Falubaz).