
7. Jakie są twoje mocne strony?
Odpowiadając na to pytanie, powinniśmy pokazać siebie w jak najlepszym świetle. Możemy opowiedzieć, w czym jesteśmy dobrzy i co zyska nowy zespół dzięki zatrudnieniu naszej osoby.
Przykładowo, można pochwalić się takimi kompetencjami jak umiejętność moderowania warsztatów czy rozwiązywania konfliktów.

6. Jakie są twoje słabe strony?
Odpowiadając na to pytanie, trzeba uważać. Powinniśmy opowiedzieć, nad czym chcielibyśmy pracować, natomiast nie warto przyznawać się do słabości, nad którymi w ogóle nie mamy kontroli.
Przykładowo, jeżeli powiemy, że zdarza nam się spóźniać, ale pracujemy nad punktualnością, ponieważ chcemy okazywać w ten sposób swój szacunek innym, może to zostać lepiej odebrane niż przyznanie się do pracoholizmu i braku umiejętności oddzielenia życia prywatnego od zawodowego.

5. Jakie są twoje wartości?
Pytanie to nie pada aż tak często, ale warto przemyśleć swoją odpowiedź. Zadając je, rekruter chce sprawdzić, jak odbieramy swoje otoczenie i zadania do wykonania.
Każdy ma inne wartości, ale powinniśmy umieć rozwinąć i uargumentować to, o czym mówimy. Warto odnieść się do swojego doświadczenia i ubrać odpowiedź w ciekawą historię. Możemy np. opowiedzieć, dlaczego dużą wartość stanowią dla nas działania CSR.

4. Z jakimi ludźmi lubisz pracować?
Odpowiadając na to pytanie, ułatwimy rekruterowi dopasowanie kandydata o określonych cechach do zespołu.
Osoby ubiegające się o pracę często mówią, że najważniejsza jest dla nich dobra atmosfera w pracy, ale nie zawsze potrafią wskazać, z jakim typem ludzi dogadują się najlepiej. Warto przemyśleć te kwestie, aby być w stanie ocenić, czy będziemy czuć się dobrze w danym dziale.