

Osadzanie Chochoła
sobota, godz. 14.30
Na profilu Facebook zostanie opublikowana filmowa relacja z tegorocznego osadzania chochoła. Aby podkreślić wagę wydarzenia, w tej samej chwili zabrzmi dzwon Bolesław na Wieży Ratuszowej.
- Osadzanie Chochoła to święto lokalnej społeczności. Rokrocznie wydarzenie współtworzone jest przez Muzeum, Towarzystwo Przyjaciół Bronowic i lokalne szkoły podstawowe, przy wsparciu Rady Dzielnicy VI. W tym roku niestety nie możemy się spotkać osobiście, ale nie poddajemy się i proponujemy spotkanie wirtualne. Będzie wspólnie świętować cztery dni – tyle ile trwało wesele Jadwigi i Lucjana. Przygotowane materiały powstały z udziałem uczniów Szkół Podstawowych 50 i 51 z Bronowic przy wsparciu Rady Dzielnicy VI. Sam obrządek, z którego relację umieścimy w sieci odbędzie się w gronie przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Bronowic. Tradycja trwa więc mimo okoliczności. - mówi Joanna Zdebska-Schmidt, kierownik Rydlówki.

Wirtualne zwiedzanie Rydlówki
sobota, godz. 15.00
Spacer online rozpocznie się o godz. 15.00, konieczne są wcześniejsze zapisy przez specjalny formularz dołączony do wydarzenia na Facebooku, koszt zwiedzania - 5 zł. Po muzeum oprowadzać będzie licencjonowana przewodniczka Alicja Zioło, a uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.
- Poczujemy prawdziwy młodopolski klimat i zapoznamy się z malarstwem takich artystów jak Włodzimierz Tetmajer czy Jan Stanisławski. Dzięki licznym fotografiom poznamy też gości weselnych – zapowiadają organizatorzy zwiedzania All In Walks.

Poprawiny po "Weselu": spotkanie z Moniką Śliwińską autorką książki "Panny z Wesela"
sobota, godz. 18.00
W sobotę 21 listopada o 18:00 serdecznie zapraszamy na poprawiny po weselu Jadwigi Mikołajczykówny i Lucjana Rydla!
Fragmenty książki przeczytają dla Was Monika Frajczyk i Radosław Krzyżowski - odtwórcy ról pary młodej w "Weselu" w reżyserii Jana Klaty, a w sobotę o 18:00 zapraszamy na spotkanie online z Moniką Śliwińską, które poprowadzi Anna Marchewka.
"Panny z Wesela" to opowieść o Annie, Jadwidze i Marii Mikołajczykównach. Monika Śliwińska w niesamowitej młodopolskiej herstory brawurowo opisuje życie córek bronowickiego chłopa portretowanych przez najwybitniejszych malarzy i literatów przełomu XIX i XX wieku.