Jednym z celów, jakie stawia przed sobą krakowskie środowisko budowniczych domów, jest działalność na rzecz tworzenia ładu przestrzennego. Kraków to od lat jedyny ośródek lokalny w Polsce, który powołał do życia - mimo konkurencji charakteryzującej branżę budowlaną i mieszkaniową - własną organizację gospodarczą, zrzeszającą nie tylko dewe-loperów, ale również analityków rynku mieszkaniowego, architektów, handlowców i specjalistów zajmujących się finansowaniem budownictwa mieszkaniowego.
Nacisk na jakość kształcenia
- Doroczna nagroda Stowarzyszenia - przyznawana jest studentowi architektury, który uzyskał podczas wsszytkich lat studiów najwyższą średnią z przedmiotów projektowych i budownictwa - jest jednym z przykładów dbałości, jaką przykładamy do kwestii edukacji osób, które w przyszłości będą kształtować nasze otoczenie - podkreśla Marek Bolek, prezes Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. - W tym, roku nieoczekiwanie naszą nagrodą uhonorowane zostaną aż trzy przyszłe architektki, gdyż uzyskały one jednolitą, bardzo wysoką średnią ocen - 4,92. Na giełdzie zobaczyć będzie można też wystawę bardzo ciekawych prac, w tym makiet, wykonanych przez studentów III roku I stopnia Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej świadczących o ich talencie i wysokim poziomie umiejętności.
Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań jest również organizatorem odbywającego się w cyklu dwuletnim konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę ,,Złotego Sokoła”, który ma upowszechniać właściwe z punktu widzenia oczekiwań przyszłych mieszkańców domów i osiedli najlepsze wzorce budowania.
Kolejna, ósma już edycja tego przedsięwzięcia, rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Do finału konkursu, któremu przewodniczy od roku 2004 prof. arch. Andrzej Wyżykowski, zakwalifikowanych zostało 12 firm deweloperskich z 15 zgłoszonymi inwestycjami. Laureatów poznamy podczas finałowej gali 28 września br. - Kształt nowych przestrzeni miejskich zależy od aktywności wielu środowisk, nie tylko deweloperskiego, stąd też zainicjowaliśmy cykl debat z udziałem mieszkańców miasta, samorządu i administracji gminnej, a także mediów - podkreśla Marek Bolek. - Odbywają się one pod hasłem ,,Stwórzmy razem dobre miasto”. Dotychczas mieliśmy trzy takie, bardzo wartościowe pod względem merytorycznym fora poświęcone kolejno urbanistyce, infrastrukturze i komunikacji oraz zieleni, które dostarczyły sporej porcji wiedzy o mieście i jego rzeczywistych bolączkach.
O bezpiecznym kupowaniu mieszkania....
Giełda, w której udział zapowiedziało 72 wystawców, rozpocznie się w sobotę, 26 maja, o godz. 10. - Możliwość wolnego wstępu zapewnia wejściówka, którą można wydrukować sobie po wejściu na stronę internetową www. gielda.sbdim.pl - informuje ,,Dziennik Polski” Lucyna Płonka, dyrektor Biura Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, które jest organizatorem Giełd. Z myślą o odwiedzających przygotowano wykłady mające charakter poradnikowy. Przewodnik dla kupujących mieszkanie przedstawi o godz. 12.30 Magdalena Hojniak z Krakowskiego Rynek Nieruchomości. O godz. 13.00 o bezpiecznym zakupie nieruchomości mówił będzie Jarosław Knap z Małopolskiego Przeglądu Nieruchomości, a o godz. 13.30, o tym jak najtaniej wziąć kredyt hipoteczny, opowie Wojciech Mróz z Phinance SA. Dodatkowo będzie można uzyskać porady z dziedziny finansów, prawa budowlanego i mieszkaniowego, a także projektowania wnętrz. - Z myślą o rodzicach, którzy przyjdą na giełdę przygotowaliśmy kącik zabaw, gdzie będzie można pozostawić dziecko pod opieką na czas zapoznawania się z ofertami - podkreśla Lucyna Płonka. - W Dniu Matki, czyli 26 maja, dzieci otrzymają od nas kwiaty dla swoich mam. Na miejscu dostępne będą mapki nowo powstających inwestycji, a także bezpłatny katalog.
ZOBACZ KONIECZNIE:
data-hide-cover="false" data-show-facepile="false">
WIDEO: Mówimy po krakosku
