
8. Viber
Chociaż Viber ma już za sobą czasy swojej świetności, w dalszym ciągu jego użytkownicy mogą przeprowadzać rozmowy audio i spotykać się w trybie wideo.
Aplikacja umożliwia tworzenie grup oraz synchronizację historii rozmów na różnych urządzeniach. Jest także kompatybilna z Windowsem.

7. Microsoft Teams
Microsoft Teams to narzędzie do współpracy, czatów i wideo rozmów, Jest dostępne od 2017 roku. Ze względu na wysoki system zabezpieczeń aplikacji korzysta z niej wiele firm, szkół oraz instytucji rządowych na całym świecie.

6. Google Meet
Osoby posiadające konto Google chętnie korzystają z Google Meet. Aplikacja powstała wskutek połączenia kilku narzędzi do komunikacji online: Google Talk, Google Messenger i Hangouts.
Chociaż Google Meet ma skromniejsze możliwości niż Zoom, w zupełności wystarczy, aby połączyć się za pomocą wideo czatu w kameralnym gronie. Aplikacja pozwala wysłać wiadomość czy uczestniczyć w wideo rozmowie. Użytkownicy są także w stanie zaprosić do rozmowy osoby trzecie, udostępniając im link do spotkania.

5. Facebook Messenger
Użytkownicy Messengera mogą korzystać z grupowego wideo czatu w aplikacji mobilnej, jak i na desktopie. Narzędzie to w zupełności wystarczy do kameralnych spotkań w kilka osób, ale nie zda egzaminu, jeżeli chcemy zorganizować warsztaty czy profesjonalne spotkanie z klientem. Przykładowo, nie ma funkcji udostępniania ekranu.