200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w mszy św. na Wawelu

  • Gazeta Krakowska

Amadeusz Calik

O godzinie 10 w Katedrze na Wawelu w Krakowie rozpoczęła się msza święta z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Nabożeństwo odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W uroczystości wziął udział prezydent Polski - Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz prezydent Krakowa - Jacek Majchrowski.

Generał Tadeusz Kościuszko zmarł 15 października 1817 roku. Spoczywa w katedrze wawelskiej w krypcie św. Leonarda.

WIDEO: Prezydent Andrzej Duda wziął udział w mszy świętej na Wawelu

Autor: Piotr Ogórek, Gazeta Krakowska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.10.2017, 08:37

tego przykładu na miejscu władzy bym nie doradzał

16.10.2017, 08:34

ta pisiorska chałaaaaaaaaaaaaaa,

16.10.2017, 08:16

Oczywiście że nie tak. Prezydent i rząd ponoć świeckiego kraju nieustannie uczestniczą we mszach i innych kościelnych uroczystościach , o czym media ochoczo i z dumą informują.
Czy to należy do podstawowych obowiązków rządu i prezydenta ??? Nie sądzę - ale tu faktycznie rządzi kler , więc "pan każe, sługa musi" . Amen.

16.10.2017, 08:07

Na temat rządu, kleru i Pis można tylko dobrze . Jak ktoś ma inne zdanie - to won...
Żenada...

16.10.2017, 07:49

ateizm się kończy na Wigilię jak rozdają prezenty i na pogrzebie jak nagle wszyscy proszą Boga o pomoc

a całe życie plują na Kościół

15.10.2017, 23:33

przed śmiercią.

15.10.2017, 23:25

a może właśnie to pokazuje, że kler odpowiednio docenia bohaterów?

a swoją drogą, to nie oni (=kler) zrobili go za patrona, tylko Naród (którego integralnym elementem jest nasz kościół);

15.10.2017, 23:22

a kogo obchodzi, że chcesz sobie coś tutaj napisać?
...to po co piszesz?

zła informacja, zmień dziennik ;)

15.10.2017, 23:20

A Ty gdzie wtedy byłeś? ...i co to ma do rzeczy?
Prezydent był na Wawelu, na Mszy za ważną postać; coś nie tak?

15.10.2017, 23:17

Nie zgadza się. Msza zaczęła się kilka minut po 10, na pewno nie o 10:30.

15.10.2017, 23:17

Ciekawe czy się wyspowiadał ze zdrady swojego obozu

15.10.2017, 23:02

o zdrowie, bo o rozum to za późno

15.10.2017, 22:59

nie cierpiał troll'i

15.10.2017, 22:58

nienawidził troli

15.10.2017, 22:57

nienawidził troli

15.10.2017, 21:09

Kościuszko nienawidził kleru uważał ich za zdrajców i wyzyskiwaczy ludu

15.10.2017, 18:53

Czymże jest modlitwa bez dobrych uczynków? Pustym klepaniem formułek.

15.10.2017, 18:50

Jak on może sobie spojrzeć w oczy wiedząc, że przysięgał stać na straży Konstytucji a teraz ją depcze.
Przypomnę tylko, że podstawą rozgrzeszenia jest nie tylko żal za grzechy, ale i mocne postanowienie poprawy!

15.10.2017, 17:53

Nie nawidzil kleru i ich hipokryzji i obłudy oraz żerowania na ciemnocie ....

15.10.2017, 14:06

A kogo to obchodzi że ten sługas był na Wawelu ?

15.10.2017, 13:50

Karygodne panoszenie się ochroniarzy w katedrze. Byłem zniesmaczony, pół godzinnym opóźnieniem mszy. Niech myszy myszom wybiorą takie władcę kast PRL i łamacza naszego prawa do zmiany w sądach,

15.10.2017, 13:31

ZMARŁ W SZWAJCARII, NIE CIERPIAŁ KLERU KATOLICKIEGO, A ONI ZROBILI Z NIEGO PATRONA!!CHICHOT HISTORII!!

15.10.2017, 12:43

jak co miesiąc - znowu zrobi szopkę

15.10.2017, 11:24

Sługa na Wawelu a jego pan gdzie ? Robi kupkę, karmi kotka ? informacja ważna w hu&j !