3 modele marki Opel znikną z rynku. Jakich aut już nie...

  3 modele marki Opel znikną z rynku. Jakich aut już nie zobaczymy na polskich drogach? Opel robi miejsce dla nowości

  a.w.

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  3 modele Opla znikną z rynku. Jakich aut już nie zobaczymy na polskich drogach? Opel robi miejsce dla nowości.
  1/7
  przejdź do galerii

  3 modele Opla znikną z rynku. Jakich aut już nie zobaczymy na polskich drogach? Opel robi miejsce dla nowości. ©Sławomir Draguła / Polska Press

  Opel szykuje dla konsumentów kolejne zmiany. Koncern wycofuje z rynku 3 popularne modele, aby zrobić miejsce dla nowości. Auta będą produkowane jeszcze do końca 2019 roku po czym znikną z salonów, a z czasem także z polskich ulic. Co w zamian? Opel pracuje nad 8 nowymi modelami.

  Opel: 3 modele znikają z rynku


  W Oplu, po przejęciu przez PSA, następują kolejne zmiany. Koncern kończy z produkcją nie przynoszących korzyści modeli i pracuje nad nowościami, które mają dać lepszy efekt sprzedażowy.

  3 modele Opla, których produkcja zostanie zatrzymana to:
  Opel cascada znika z rynku, ponieważ zainteresowanie modelami tego typu w ostatnich latach maleje.
  Opel Adam był eksperymentem, miał być odpowiednikiem fiata 500 i mini, ale nigdy nie dorównał wynikom konkurentów. Opel Karl to według ekspertów najlepszy z trójki znikających modeli. Dobrze wyposażonego, miejskiego samochodu nie pokochali jednak konsumenci.
  Zmiany w Oplu. Koniec produkcji modeli: adam, cascada i karl


  Wszystkie trzy modele opla powinny zniknąć z rynku wraz z końcem 2019 roku. Zakończona zostanie produkcja nowych samochodów, auta znikną także z salonów. W ciągu kilku/kilkunastu lat, samochody eksploatowane przez kierowców, znikną także z polskich dróg.

  Opel nie pozostawia jednak niezałatanej dziury. W zamian za 3 wycofane modele planuje wypuszczenie 8 nowości. W tym nowe modele i odświeżenie znanych i cenionych typów. Nowości mają ujrzeć światło dzienne na początku 2019 roku.

  Czy Polska straci na zmianach w Oplu?


  W polskiej fabryce koncernu Opel w Gliwicach do tej pory produkowany był opel cascada. Lekko przestarzała propozycja samochodu należącego do segmentu kabrioletów. Ze względu na spadek zainteresowania segmentem kabrioletów sprzedaż tego modelu malała z roku na rok. Jeszcze nie wiadomo czy po wycofaniu cascady z produkcji w grudniu 2019 do gliwickiej fabryki przeniesiony zostanie inny model opla. Być może w polskiej fabryce składane będą nowe modele koncernu?

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY