Zgodnie z ustawą prawo, prawo do zw. dodatku węglowego mają osoby, u których w domu głównym źródłem ciepła jest piec węglowy. Jednorazowa kwota dopłaty to 3000 zł. Warunkiem do ubiegania się o dopłatę było złożenie wpisu do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB0, co trzeba było zrobić do czerwca.
W gminie Wadowice do końca sierpnia 2022 zostało złożonych dokładnie 3 478 wniosków o dodatek węglowy.
Urząd nie posiada informacji w sprawie ilości osób uprawnionych do dodatku węglowego w gminie, ponieważ ilość zgłoszonych deklaracji do CEEB nie jest jednoznaczna z ilością zgłaszanych gospodarstw uprawnionych do otrzymania dodatku węglowego - zaznacza Małgorzata Targosz - Storch, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach.
Co ciekawe, większość deklaracji składana jest przez osoby, które nie wywiązały się z ustawowego obowiązku i nie złożyły deklaracji w wymaganym terminie do 30.06.2022.
Zauważono też wzrost korekt już złożonych deklaracji. Informacje te są weryfikowane i w przypadku wątpliwości co do poprawności danych zawartych w "korektach" przeprowadzane są kontrole nieruchomości - dodaje Małgorzata Targosz - Storch.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Wadowice i okolice. Lokale weselne cieszące się zaufaniem gości
- "Lodziarz" z Wadowic polował na dzieci, porwał 16-latkę
- Pani Tereska na Wyścigach Traktorów. Traktoryja 2022
- Wadowickie muzeum ma nowy eksponat. Przywieźli go prostu z Teksasu
- Zielone Laboratoria Taurona w Bachowicach już jest. Będzie też w Kluczach
- Małopolski sołtys użył fotopułapki. Ślązak przyłapany na podrzucaniu śmieci
