Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

40-latek z Oświęcimia zatrzymany za znęcanie się nad rodziną i groźby karalne wobec żony. Mężczyzna trafił do aresztu

oprac. Bogusław Kwiecień
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad rodziną i groźby karalne wobec żony
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad rodziną i groźby karalne wobec żony Archiwum KPP Oświęcim
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad rodziną i groźby karalne wobec żony. Na wniosek prokuratury oświęcimski sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Policjanci w Oświęcimiu zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z oświęcimskich mieszkań.

- W trakcie interwencji w rozmowie z pokrzywdzoną 33-latką policjanci ustalili, że jej 40-letni mąż, wobec którego toczy się już postępowanie o znęcanie nad rodziną wszczął kolejną awanturę domową, podczas której był agresywny wobec niej oraz ich nastoletnich dzieci - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na podstawie dowodów zebranych podczas postępowania podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania fizycznego, psychicznego oraz gróźb karalnych wobec żony oraz znęcania psychicznego wobec nastoletnich dzieci. Czynów tych najczęściej dokonywał będąc pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. Następnie zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty.

- Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do niego, wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym - dodaje policjantka.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Przerwij przemoc

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina.

- Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym - zaznaczają policjanci.

Osoby z terenu powiatu oświęcimskiego pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych uzyskają wsparcie i pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon stacjonarny 33 476 01 03; telefon komórkowy 510 74 573; adres e-mail: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska