Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

50 zł za pajdę ze smalcem, cebulką i grzańcem. Porównujemy ceny na świątecznych jarmarkach w Krakowie

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Porównaliśmy ceny na krakowskich świątecznych jarmarkach.
Porównaliśmy ceny na krakowskich świątecznych jarmarkach. Piotr Tymczak
Zbliżają się święta. Tłumy krakowian i turystów odwiedzają krakowskie jarmarki świąteczne. Wybraliśmy się na Rynek Główny, plac Wolnica i plac Nowaka-Jeziorańskiego, by porównać ceny oferty gastronomicznej. Przejdź do GALERII, by zobaczyć, gdzie jest najtaniej. Pod zdjęciami podpisaliśmy z jakiego jarmarku pochodzą specjały.

Od 25 listopada na Rynku Głównym czynny jest jarmark bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wprowadza mieszkańców i turystów w świąteczny nastrój. Swoje produkty prezentują nie tylko przedstawiciele polskiego rzemiosła, ale i kupcy z Włoch, Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. smakołyki, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, ceramikę, upominki.

Na terenie jarmarku ustawiona jest drewniana szopka, którą wykonał rzeźbiarz i twórca ludowy Józef Lasik pochodzący ze Stryszawy. Rynek został udekorowany pachnącymi choinkami (ponad 500 świerków) oraz iluminacjami w kolorze ciepłego białego światła. Wydarzeniu towarzyszy wiele imprez artystycznych, m.in. występy chórów, grup kolędniczych, zespołów folklorystycznych, koncert akordeonowy.

Jarmark na Rynku Głównym rozpoczął się 25 listopada i potrwa do 1 stycznia.

4 grudnia krakowski plac Wolnica przemienił się natomiast w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z atrakcji. Targi potrwają do 17 grudnia.

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica promują lokalnych producentów i artystów, a także wspierają lokalny biznes. Można tam znaleźć unikalne prace, takie jak ręcznie zdobione ozdoby choinkowe, ceramikę, biżuterię, skarpetki czy ekologiczne wyroby z drewna.

Na wielbicieli polskiej kuchni czeka grzanie wino, aromatyczny bigos, pierogi, placki ziemniaczane, barszcz czerwony i tradycyjne sery – czyli wszystko, co odzwierciedla bogactwo lokalnej kuchni.

Wydarzeniu towarzyszą także występy artystyczne, koncerty, przedstawienia teatralne i warsztaty.

Zimowa aura sprzyja spacerom. Trzeba jednak uważać na sople i śliskie chodniki.

Odwilż w Krakowie. Trzeba uważać na sople i śliskie chodniki ZDJĘCIA

Świąteczny kiermasz odbywa się również na placu Nowaka-Jeziorańskiego - przed dawnym dworcem głównym i przed galerią handlową, gdzie stanęła ogromna choinka. Również tam serwowane są specjały polskiej kuchni i są stoiska z rękodziełem. W sąsiedztwie funkcjonuje sztuczne lodowisko.

Mięso z laboratorium nie dla Włochów

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska