Adela Piskorska i Krzysztof Chmielewski najlepsi w Arena Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu. ZDJĘCIA

W zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski na długim basenie w Oświęcimiu, wystartowało ponad tysiąc zawodników. Oświęcimianin Michał Piela był najlepszy wśród zmiennistów. Jerzy Zaborski
Adela Piskorska (AZS UMCS Lublin) i Krzysztof Chmielewski z Muszelki Warszawa, okazali się najlepsi w drugiej rundzie Arena Grand Prix Puchar Polski na długim basenie, rozegranym w Oświęcimiu. Rywalizowało ponad tysiąc zawodników. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
W zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski na długim basenie w Oświęcimiu, wystartowało ponad tysiąc zawodników. Jerzy Zaborski

Oświęcimianie najlepiej wypadli wśród zmiennistów. Najlepszy w tym stylu był Michał Piela. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Kacper Porwik (9. miejsce) i Wiktor Wiśniewski (10. miejsce).

- Wyścig na 400 metrów przegrałem minimalnie z Krzysztofem Chmielewskim, ale na tym etapie treningu jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Z kolei drugim dniu zawodów wygrałem na 200 zmiennym, z – że tak powiem – przyzwoitym dla mnie czasem. Najważniejsze będą mistrzostwa Polski – przyznał Michał Piela.

Skoro jesteśmy w klasyfikacjach stylowych, to wśród kraulistów i grzbiecistów najlepszy był Krzysztof Chmielewski z Muszelki Warszawa. W gronie „żabkarzy” triumfował Dawid Wikiera z Wodnika Tychy, a 11. miejsce zajął Jan Barczyk z Omegi Olkusz.

W stylu motylkowym zwyciężył Adrian Jaśkiewicz z G-8 Warszawa-Bielany.

Wśród kobiet, w stylu dowolnym, najlepsza była Aleksandra Polańska z GOS Raszyn. Oświęcimianka Julia Sobuń była na 15. pozycji.

W grupie grzbiecistek wygrała lublinianka Adela Piskorska, a oświęcimianka Kinga Macura była 12. Wśród „żabkarek” triumfowała Weronika Hallamann z AZS AWF Warszawa.

W stylu motylkowym wygrała Wiktoria Piotrowska (AZS AWF Warszawa), a oświęcimianka Marharyta Kolosińska była 13.

Z kolei w stylu zmiennym najlepsza była Zuzanna Famulok (AZS AWF Katowice), a trzecia Aleksandra Juda z Unii Oświęcim.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy Grand Prix Polski w Oświęcimiu:

Wybierano najlepsze zawodniczki we wszystkich kategoriach wiekowych. W gronie 17- i 18-latków wygrała Laura Bernat (AZS UMCS Lublin). W grupie 16-latków triumfowała Dominika Borkowska z Omegi Olkusz.

W gronie 15-latków zwyciężyła Wiktoria Gracjasz (Jasień Sucha Beskidzka), a w gronie 14-latków wygrała Aleksandra Prasał (Korona Swim Kielce).

Wśród 17- i 18-letnich chłopców wygrał Czech Jan Jakub Krischke. W grupie 16-latków wygrał lublinianin Pietroń. W kategorii 15-latków najlepszy był Jóźwiak (Greens Słupno), a grupie najmłodszych, czyli 14-latków, zwyciężył Stawicki z Gim 92 Ursynów Warszawa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0