https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Radwańska i Wojciech Fibak otworzą Aleję Gwiazd Tenisa w Krakowie

Krzysztof Kawa
Agnieszka Radwańska bierze udział w programie "Taniec z gwiazdami"
Agnieszka Radwańska bierze udział w programie "Taniec z gwiazdami" sylwia dabrowa / polska press
To wielka gratka dla fanów tenisa – przy bulwarach wiślanych, w sąsiedztwie kortów Klubu Sportowego Nadwiślan Kraków, powstanie Aleja Gwiazd Tenisa. Wydarzenie z udziałem Agnieszki Radwańskiej i Wojciecha Fibaka zaplanowano na 14 kwietnia.

Aleję Gwiazd mają już siatkarze (rynek w Miliczu) i piłkarze (na promenadzie obok stadionu PGE Narodowy w Warszawie), a w przyszłym miesiącu zyskają ją tenisiści. Projekt Fundacji Aleja Gwiazd wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Kraków i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Miejsce na uhonorowanie największych polskich rakiet wybrano nieprzypadkowo – to bowiem barwy Nadwiślanu przez długie lata kariery reprezentowały siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie. Aleja Gwiazd nie będzie jednak znajdować się na terenie krakowskiego klubu.

- To nie jest nasza impreza, ja zostałem tylko zaproszony w charakterze gościa – informuje prezes KS Nadwiślan Otton Hodas. - Aleja będzie ulokowana w sąsiedztwie, przy wałach wiślanych, a w czasie trwania imprezy, jak zwykle na naszych kortach będą się odbywać zajęcia sekcji tenisowej - dodaje.

W niedzielę 14 kwietnia (godz. 15) przy ul. Koletek tablice odsłonią Agnieszka Radwańska i Wojciech Fibak, a także druga z byłych znakomitych krakowskich tenisistek Magdalena Grzybowska i świetny deblista Mariusz Fyrstenberg.

Gratką dla kibiców będzie możliwość zdobycia na darmowym plakacie autografów gwiazd. Wstęp na wydarzenie z bogatą oprawą artystyczną będzie wolny.

Przypomnijmy, że to nie koniec atrakcji dla fanów tenisa w Krakowie. W sprzedaży są już bilety na benefis Agnieszki Radwańskiej, który odbędzie się we wtorek 21 maja w Tauron Arenie Kraków.

W sprzedaży są już bilety na benefis Agnieszki Radwańskiej. Wielkie gwiazdy tenisa wystąpią w maju w Tauron Arenie Kraków


Gdzie i kiedy oglądać najciekawsze wydarzenia sportowe w 2019 roku? Kalendarz imprez dzień po dniu [PROGRAM SPORTOWY 2019]

 

Sportowy24.pl w Małopolsce

 

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Piłkarze Wisły przed laty i dziś. Zobacz, jak się zmienili

Blaski i cienie meczów derbowych

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja
Zobaczcie w jak opłakanym stanie są korty Nadwiślana. Praktycznie ruina. Chcemy grac w tenisa a nie fetować minione gwiazdy.
x
xvb
mogłyby te nietomne głowy polityczne zastanowić się nad rozwojem sportu, m.in. tenisa, w Krakowie. Kluby takie jak Nadwiślan, Olsza, Grzegórzecki, znikają i są zastępowane bloczyskami i biurowcami, a sport w Krakowie leży i kwiczy. Jeżeli ktoś nie ma mamusi i tatusia osadzonych w środowisku to g..no zrobi i osiągnie, bez względu na talent. Nie mówię nawet o kosztach nauki i gry - 50 zł za kort i min. 70 zł za trenera - za godzinę. Ale co tam - najfajniejsze są projekty gdzie żadnemu deweloperowi nie dzieje się krzywda, koszt jest niski, a efekt medialny maksymalny. Tak więc będzie "aleja gwiazd" - będzie się można nią przejść i zrobić selfie.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska