Akcja specjalna MISTRZOWIE SMAKU
Za nami głosowanie w ogólnopolskim finale akcji Mistrzowie Smaku. Spośród ponad sześciuset osób wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych oraz poznaliśmy Mistrza Smaku Polski 2022. Zwycięzcy odbiorą nagrody na Targach Polagra 2022 w Poznaniu.

Ogólnopolski finał plebiscytu prowadzony był w kilku kategoriach.

• Kucharze, kelnerzy, barmani, bariści i mistrzowie słodkości, którzy awansowali do ogólnopolskiego finału, wzięli udział w jednym, wspólnym finale, w którym główną nagrodą był tytuł Mistrz Smaku Polski 2022 oraz samochód Citroen C3. Tytuł ten zdobył Piotr Galewicz z cukierni Słodki Piotrek w Babiczkach. 9 laureatów wygrało voucher na wczasy w Grecji.
  • Finaliści w kategorii Menedżer Gastronomii Roku zawalczyli o główny tytuł Menedżer Gastronomii Roku Polski 2022 oraz nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych.
  • W przypadku kategorii plebiscytu dotyczących lokali Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku, Kawiarnia Roku, Pizza Roku i Lody Roku - nagrodą w finałach ogólnopolskich tych kategorii jest także główny tytuł oraz nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.
  • Zwycięzcy finału ogólnopolskiego w kategoriach Burger Roku, Kuchnia Wegetariańska Roku, Sushi Roku i Catering Dietetyczny Roku zdobyli główne tytuły i vouchery na kampanię reklamową.
26 września odbyła się ogólnopolska gala wręczenia nagród plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022. Podczas akcji czytelnicy i internauci wybierali ulubione restauracje, kawiarnie,  jadłodajnie oraz nagradzali kucharzy, kelnerów, barmanów, baristów i menedżerów gastronomii.

MISTRZOWIE SMAKU 2022 Statuetki powędrowały do najlepszych k...

Wyjątkowe nagrody

Główną nagrodą dla zwycięzcy w ogólnopolskim finale, w którym łącznie brali udział kucharze, kelnerzy, barmani, bariści i mistrzowie słodkości ze wszystkich województw, jest tytuł Mistrz Smaku Polski 2022 oraz samochód - Citroen C3.

Dodatkowo dziewięciu finalistów, którzy w tym finale zajęli miejsca od 2 do 10, zdobyło voucher dla dwóch osób na wycieczkę i wczasy w Grecji w wybranym przez laureata terminie.

Możliwe będzie także wykorzystanie vouchera (o wartości 5000 zł) na inną wycieczkę lub wczasy z oferty Biuro Podróży ITAKA.

____________________

W pozostałych kategoriach plebiscytu również wybraliśmy ogólnopolskich laureatów.

Główną nagrodą dla finalisty, który w kategorii Menedżer Gastronomii Roku Polski zdobył najwięcej głosów, jest nagroda finansowa - 5000 zł.

Również w kategoriach Restauracja Roku Polski; Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku Polski, Kawiarnia Roku Polski, Lody Roku Polski, Pizza Roku Polski, główną nagrodą dla finalistów, którzy zdobyli najwięcej głosów, są nagrody finansowe w wysokości 5000 zł.

Natomiast finaliści, którzy w kategoriach: Burger Roku Polski, Sushi Roku Polski, Kuchnia Wegetariańska Roku Polski, Catering Dietetyczny Roku Polski, zdobyli najwięcej głosów i tym samym zajęli pierwsze miejsca, otrzymają voucher na reklamę w gazetach i serwisach internetowych Polska Press Grupy o wartości 5000 złotych.

Dodatkowe nagrody od Partnerów Plebiscytu

Partnerzy naszego plebiscytu przygotowali dla zwycięzców dodatkowe nagrody.
Kelnerka Natalia Mrozek (Brothers Pizza, Ostrołęka) , która w ogólnopolskim finale w kategorii Mistrz Smaku Polski, zdobyła najwięcej głosów, otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kelnerów Polskich: bezpłatne, roczne członkostwo w Stowarzyszeniu oraz zaproszenie do udziału w jurry Mistrzostw Młodych Kelnerów w Siedlcach.

Barman Mateusz Pilch (Pijalnia Wódki i Piwa, Katowice), który w ogólnopolskim finale w kategorii Mistrz Smaku Polski, zdobył najwięcej głosów, otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów - Polish Bartenders Association (SPB-PBA):

• roczne członkostwo w Stowarzyszeniu
  • wyjazd na Słowację na Spotkanie Barmanów Tatrzańska Łomnica 2022
  • możliwość osobistego poprowadzenia Master Class na szkoleniu barmańskim
Wielka gala
na targach POLAGRA

Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się podczas Polagra 2022, czyli najważniejszych w Polsce targów sektorów spożywczego i HoReCa. Od lat to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu przedstawicieli tych branż, ale także miłośników pysznego jedzenia.

Od 26 do 28 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich na zwiedzających czekać będą rynkowe nowości, branżowe debaty i konferencje oraz pokazy, degustacje, a także finał 20. edycji konkursu Kulinarny Puchar Polski, w którym zmierzą się najlepsi w kraju szefowie kuchni.

Regulamin akcji

Materiał oryginalny: Mistrzowie Smaku 2022 - głosowanie w wielkim ogólnopolskim finale zakończone. Sprawdź kto zdobył główne nagrody! - Portal i.pl