AZS AGH Kraków. Pierwsze zwycięstwo beniaminka I ligi piłkarzy ręcznych. Skuteczny finisz akademików [ZDJĘCIA]

2.10.2021, Kraków: mecz I ligi piłkarzy ręcznych AZS AGH - SPR Wisła Sandomierz
2.10.2021, Kraków: mecz I ligi piłkarzy ręcznych AZS AGH - SPR Wisła Sandomierz Okapi Studio
Beniaminek I ligi piłkarzy ręcznych AZS AGH Kraków w sobotę (2.10.2021) odniósł pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. W meczu 3. kolejki, rozegranym w hali sportowej na os. Handlowym w Nowej Hucie, pokonał SPR Wisła Sandomierz 31:24 i zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut gra układała się po myśli krakowian. Goście długo budowali ataki, mając spore problemy ze znalezieniem sposobu na kolektywną, agresywną obronę akademików. Rzuty z nieprzygotowanych pozycji, często wymuszone sygnalizacją gry pasywnej przez sędziów, skutkowały kontrami AZS AGH. W 22 min prowadzenie gospodarzy wynosiło pięć bramek (12:7), a na przerwę schodzili z przewaga trzech trafień 15:12.

Po zmianie stron sandomierzanie poprawili grę i korzystając z kilku błędów AGH odrabiali straty. Kilka razy zbliżyli się na różnicę jednej bramki. W 43 min akademicy prowadzili 20:19, a w 44 min 21:20. Chwilę później nastąpił jednak okres, w którym Wisła popełniła kilka strat. Zespół z Krakowa zdobył pięć bramek z rzędu, ponownie odskakując od rywala.

W ostatnim kwadransie spotkania AZS AGH strzelił dziesięć, a SPR Wisła tylko cztery gole. W końcówce meczu gra toczyła się pod dyktando krakowian. Swoje szanse dostali także zmiennicy, którzy zaliczyli do tej pory nieco mniej minut na parkiecie. Dała o sobie znać także krótsza ławka przyjezdnych, którzy pod koniec gry opadli nieco z sił.

AZS AGH Kraków – SPR Wisła Sandomierz 31:24 (15:12)
Bramki: Wajda 11, Bujak 4, Romian 4, Gasin 3, Łuczyński 2, Niemiec 2, Orłowski 2, Bielec 1, Jewiarz 1, Najuch 1 – Rusin 8, Werstler 3, Chudzik 2, Kozioł 2, Skuciński 2, Szklarski 2, Wiącek 2, Malinowski 1, Pawelczyk 1, Radwański 1.