boch
Wanda Słomniczanka zdobyła brązowe medale
Wanda Słomniczanka zdobyła brązowe medale Andrzej Wiśniewski
Futsalistki AZS UJ Kraków, pokonując w meczu o złoto Rolnika Głogówek 2:1, wywalczyły mistrzostwo Polski! W turnieju Final Four ekstraligi, który odbył się w hali Orła Piaski Wielkie, powody do radości miała też druga małopolska ekipa - Wanda Słomniczanka. W spotkaniu o brąz zwyciężyła 4:1 AZS UAM Poznań.

"Jagiellonki" mistrzyniami zostały już po raz czwarty. W spotkaniu z Rolnikiem prowadzenie objęły w 9 min, gdy po uderzeniu Eweliny Bolko piłka odbiła się od rywalki - Ewy Dudy - i padł gol samobójczy. Jeszcze w tej samej minucie jednak padło wyrównanie. Kluczowa dla losów spotkania okazała się natomiast solowa akcja - w 13 minucie - kapitan "Jagiellonek" Kingi Wilk, zakończona jej trafieniem na 2:1.

AZS UJ po złoto sięgnął w składzie: Karolina Klabis, Denisa Mochnacka (bramkarki), Kinga Wilk, Małgorzata Bartoszewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Natalia Wróbel, Justyna Maziarz, Katarzyna Włodarczyk, Anna Zapała, Ewelina Bolko, Klaudia Kubaszek, Aleksandra Nieciąg, Izabela Tracz.

Wanda Słomniczanka w meczu o 3. miejsce grała w składzie: Anna Król, Ewa Ochniak (bramkarki), Agnieszka Karcz, Julia Basta, Natalia Janus, Urszula Kowal, Natalia Malota, Adrianna Sobolewski, Wiktoria Porosło, Sandra Juszczak, Monika Jaskółka, Julia Szostak, Wiktoria Pietrzyk, Patrycja Gruchacz.

MVP turnieju: Kinga Wilk (AZS UJ)

Najlepsza bramkarka: Karolina Klabis (AZS UJ)

Najlepsza piątka turnieju Final Four: Karolina Klabis (AZS UJ) – Kinga Wilk (AZS UJ), Natalia Sitarz (AZS UJ), Urszula Kowal (Wanda Słomniczanka), Daria Kasperska (Rolnik Głogówek).

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: AZS UJ Kraków mistrzem Polski w futsalu! Wanda Słomniczanka też ma medal [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski