Ogród postaci bajkowych w Muszynie
Fotel, na którym można usiąść, kolorowe grzyby, sanie królowej śniegu zaprzężone w polarne niedźwiedzie. To tylko niektóre z ozdób świątecznych, które pojawiły się w muszyńskich ogrodach. Jest foka czy jednorożec. Bajkowa sceneria wkrótce rozbłyśnie tysiącem światełek. Zapowiadają to początkiem grudnia, być może stanie się to w najbliższy weekend. Na rynku też nie brakuje atrakcji, jest tam już choinka. Oświetlenia będą znajdować się tam przez całą zimę, to już trzeci sezon z bajkowym ogrodem, który przyciąga tysiące odwiedzających.
Muszyna będzie miała i w tym roku ogród świateł, a dokładniej "zimowy park świetlnych postaci bajkowych”. Uzdrowisko idzie za ciosem i biorąc pod uwagę zeszłoroczny sukces, ponownie szykuje zimową atrakcję w Ogrodach Zmysłów.
- Do Muszyny przyjechała zima. Jest bajkowo - poinformował burmistrz Jan Golba w mediach społecznościowych zamieszczając zdjęcie iluminacji przedstawiające sanie z królową śniegu i białymi niedźwiedziami.
Jak dojść do ogrodów w Muszynie?
Ogrody Sensoryczne i Ogrody Magiczne w Muszynie znajdują się przy Al. Zdrojowej. Zwiedzanie jest bezpłatne, park zdrojowy jest ogólnodostępny cały rok i oferuje atrakcje o każdej porze roku. Na przykład na wiosnę są to pola krokusów, a zimą iluminacje świetlne.
Do ogrodów można wejść z kilku stron. Od ul. S. Mściwujewskiego, powyżej sanatoriów uzdrowiskowych, a także od strony pijalni wody mineralnej Antoni (wejście schodami na szczyt Suchej Góry).
Bajkowy świetlny park pojawił się po raz pierwszy w uzdrowisku w ubiegłym sezonie u, i od razu przyciągnął do tej urokliwej sądeckiej miejscowości tłumy turystów. Tym bardziej, że ta wyjątkowa turystyczna atrakcja jest bezpłatna. I jest w czym wybierać, jeśli chodzi o pamiątkowe zdjęcie. Mamy do dyspozycji m.in. fotel, na którym można usiąść, kolorowe grzyby oraz sanie królowej śniegu zaprzężone w polarne niedźwiedzie.
Co warto wiedzieć o muszyńskich Ogrodach Sensorycznych?
- Znajdują się na os. Zapopradzie, zaś wejść do nich można od strony ul. S. Mściwujewskiego, powyżej sanatoriów uzdrowiskowych (dogodne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin z dziećmi), a także od strony pijalni wody mineralnej Antoni (wejście schodami na szczyt Suchej Góry).
- Są podzielone na osiem stref: zdrowia, zapachu, dźwięku, dotykowo - zapachową, smaku, wzroku, Afrodyty oraz strefę baśni i legend o Muszynie.
- W marcu lub w kwietniu (w zależności od zimy) ogrody pokryte są milionami krokusów
- W ogrodach znajduje się specjalna wiata wypoczynkowa, gdzie można rozpalić ognisko, należy zapewnić we własnym zakresie opał oraz pozostawić po sobie czystość i porządek
- Nowożeńcy i pary obchodzące okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego mogą w Ogrodach posadzić drzewko miłości
Co warto wiedzieć o Ogrodach Tematycznych?
- Zwiedzanie Ogrodów jest bezpłatne, atrakcja jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin z dziećmi - wejście od strony pijalni Antoni
- Około 200 metrów za pijalnią parking dla samochodów osobowych, przy pijalni możliwość zawrócenia dla autokarów
- Nieopodal ogrodów przebiega niebieski szlak pieszy do Legnawy na Słowacji – czas przejścia ok. 1,5 godz. w jedną stronę
- Woda mineralna w pijalni Antoni jest bezpłatna i udostępniana do własnego naczynia (możliwość nabycia kubków jednorazowych i pijałek w pijalni)
- W Ogrodach Tematycznych można obejrzeć antyczne rzeźby przedstawiające greckich bogów i pory roku.
- Szczególną ozdobą ogrodów są egzotyczne, barwne ptaki, a także alpaki oraz daniele
- Oto piękne i nietypowe pojazdy Kordiana, gwiazdy disco polo spod Nowego Sącza
- Sławomir i Kajra tak wyglądali zanim zyskali sławę
- Co hodują sądeczanie? Pytony, boa, pająki. Piękne i niebezpieczne zwierzęta
- Niektóre mają mroczną historię. Te budynki mają nawet po 100 lat i nadal zachwycają
- 18-letnia Martyna pokazała wielką formę w Hiszpanii! Ma srebro MŚ w bikini fitness
- Ma niezwykły talent. Emilia Dubiel ze Starego Sącza znów mistrzynią!