https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Greckie ogrody w Muszynie zaskoczą na wiosnę. Są już charakterystyczne budynki, a wkrótce pojawi się roślinność i alejki

Joanna Mrozek
Tak wygląda postęp prac przy budowie nowych ogrodów w Muszynie. Tu poczujesz się jak w Grecji
Tak wygląda postęp prac przy budowie nowych ogrodów w Muszynie. Tu poczujesz się jak w Grecji Damian Radziak
Ogrody w Muszynie zostały rozbudowane o greckie, które w tym sezonie letnim z pewnością staną się kolejną atrakcją. Prace postępują, udało się już postawić charakterystyczne budynki z niebieskimi okiennicami. Najważniejszym dopełnieniem całości będzie śródziemnomorska roślinność.

Spis treści

Trwa budowa ogrodów greckich w Muszynie

Muszyna rozbudowuje ogrody tematyczne, które od lat przyciągają turystów i mieszkańców swoją różnorodnością. Obecnie trwają intensywne prace związane z budową nowych obiektów. Praktycznie gotowe są już ogrody greckie. To dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów, którzy już w sezonie letnim będą mogli "poczuć" śródziemnomorski klimat w uzdrowisku.

- Są charakterystyczne budowle, nasadzenia roślin tych, które mają szansę rosnąć w naszym klimacie, ścieżki, zaułki. Różnego rodzaju kolorystyka taka jaka jest właśnie w tych ogrodach greckich czyli spodziewajmy się dużo niebieskich kolorów. Prace są już praktycznie skończone, ogród będzie dostępny w sezonie letnim - wyjaśnia "Gazecie Krakowskiej" Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Co warto wiedzieć o Ogrodach Tematycznych?

  • Zwiedzanie Ogrodów jeszcze jest bezpłatne, atrakcja jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin z dziećmi - wejście od strony pijalni Antoni

  • Około 200 metrów za pijalnią parking dla samochodów osobowych, przy pijalni możliwość zawrócenia dla autokarów

  • Nieopodal ogrodów przebiega niebieski szlak pieszy do Legnawy na Słowacji – czas przejścia ok. 1,5 godz. w jedną stronę

  • Woda mineralna w pijalni Antoni jest bezpłatna i udostępniana do własnego naczynia (możliwość nabycia kubków jednorazowych i pijałek w pijalni)

  • W Ogrodach Tematycznych można obejrzeć antyczne rzeźby przedstawiające greckich bogów i pory roku.

  • Szczególną ozdobą ogrodów są egzotyczne, barwne ptaki, a także alpaki oraz daniele.

Co warto wiedzieć o muszyńskich Ogrodach Sensorycznych?

  • Znajdują się na os. Zapopradzie, zaś wejść do nich można od strony ul. S. Mściwujewskiego, powyżej sanatoriów uzdrowiskowych (dogodne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin z dziećmi), a także od strony pijalni wody mineralnej Antoni (wejście schodami na szczyt Suchej Góry).

  • Są podzielone na osiem stref: zdrowia, zapachu, dźwięku, dotykowo - zapachową, smaku, wzroku, Afrodyty oraz strefę baśni i legend o Muszynie.

  • W marcu lub w kwietniu (w zależności od zimy) ogrody pokryte są milionami krokusów

  • W ogrodach znajduje się specjalna wiata wypoczynkowa, gdzie można rozpalić ognisko, należy zapewnić we własnym zakresie opał oraz pozostawić po sobie czystość i porządek

  • Nowożeńcy i pary obchodzące okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego mogą w Ogrodach posadzić drzewko miłości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska