https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ta rewolucja na zboczach Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju dobiega końca. Czy nowe atrakcje zostaną turystycznym hitem tego roku?

Joanna Mrozek
Zbocza Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju od kilku lat przechodzą rewolucję inwestycyjną. Najpierw powstał tam ogród żywiołów, potem trasy MTB czy pumptrack dla rowerów, a to nie koniec atrakcji. Tym razem skierowane są one szczególnie do dzieci, ale też cały rodzin. Jest już zjeżdżalnia o długości 9 metrów z chatki na kurzych łapkach, a w majowy weekend zostanie otwarty wodny plac zabaw czy kawiarnia.

Wodny plac zabaw, kawiarnia, ścianka wspinaczkowa na Górze Parkowej

Gminne atrakcje na zboczach Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju są już prawie gotowe. Zostały ostatnie szlify. W długi weekend majowy planowane jest oddanie do użytku ścianki wspinaczkowej i wodnego placu zabaw wraz z budynkiem wielofunkcyjnym z kawiarnią. Są tam toalety, szatnie i przebieralnie. Trwają ostatnie szlify.

Będzie to uzupełnienie dotychczasowych atrakcji, które już jakiś czas temu powstały na zboczach. Atrakcje powstały za blisko 7 mln zł.

Jak dojechać do ogrodów żywiołów i wodnego placu zabaw w Krynicy-Zdroju?

Park wyjaśniający działanie czterech żywiołów – powietrza, ziemi, ognia i wody powstał kilka lat temu na zboczach Góry Parkowej. Na terenie znajduje się park miniatur najważniejszych obiektów architektonicznych uzdrowiska.

Nowe atrakcje w tej części Krynicy-Zdroju oddzielonej linią kolejową od ścisłego centrum miasta wzmocnią funkcję turystyczno-rekreacyjno-uzdrowiskową.

Dojazd do parku umożliwia wybudowana droga o dł. 450 m, przy której powstanie zatoka parkingowa na 100 miejsc.

Góra Parkowa i jej atrakcje

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju to miejsce bardzo często wybierane przez turystów. Jest tam słynna kolejka, która wywozi na sam szczyt. Zaledwie trzy lata temu ośrodek przeszedł totalną metamorfozę, a już trwają kolejne prace nad wzbogaceniem atrakcji. PKL planują na 90-lecie ośrodka w 2027 roku zaprezentować go w nowej odsłonie. Już trwają prace przy budowie Polany Muzyki i Światła, czy wieży widokowej, a ostatnim etapem będzie utworzenie multimedialnego centrum podróży w czasie.

Trzeci etap zakłada modernizację ośrodka na Górze Parkowej, podczas którego powstanie nowoczesne multimedialne centrum podróży w czasie do minionych lat Krynicy-Zdroju. Do tego posłuży budynku B2, który przejdzie gruntowną modernizację. Mają tam być prezentowane archiwalne zdjęcia i filmy nawiązujące do historii Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej oraz ciekawych, historycznych wydarzeń na świecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska