Spis treści
Karta z rabatami dla turystów w Muszynie. Kto może ją otrzymać?
Muszyna wprowadziła kartę uzdrowiskową, wychodzą na przeciw turystom, którzy w Muszynie spędzają chociaż jedną dobę. To pakiet bonusów, które turysta otrzymuje po opłacenie opłaty uzdrowiskowej w postaci kodu QR.
- Ci, którzy płacili tę opłatę uzdrowiskową, nie mieli żadnych bonusów na korzystanie z różnego rodzaju usług, tylko traktowani byli tak jak każdy, kto przyjechał, czy to na jeden dzień, czy na dwie godziny, czy też przebywał dłużej. W tej chwili chcemy stworzyć taki system lojalnościowy, który będzie tym osobom, które zapłacą u nas opłatę uzdrowiskową, dawał różnego rodzaju bonusy na różne atrakcje, które są na terenie Muszyny - mówi "Gazecie Krakowskiej" Jan Golba, burmistrz Muszyny.
Zniżki na basen, rafting czy parkowanie w Muszynie. Bonusy także w Krynicy
Karta lojalnościowa jest nowa, cały czas dołączają do programu nowe firmy, więc oferta z biegiem czasu będzie się powiększać. Ulgi będą obowiązywały także w komunikacji miejskiej czy w powstającej strefie płatnego parkowania, ale także co ciekawe w programie biorą udział przedsiębiorcy z Krynicy-Zdroju.
- Część przedsiębiorców z Krynicy przystępuje też do tego programu. No z punktu widzenia Muszyny, gdyby tak patrząc wprost, że to może być niekorzystne, no bo nasi turyści pojadą do Krynicy i tam zostawią swoje pieniądze w kawiarni w restauracji, bo mają bonus. My patrzymy szerzej, Krynica i Muszyna to jeden organizm uzdrowiskowy. I tutaj kuracjusz muszyński jest mile widziany w Krynicy i odwrotnie. Działa to w dwie strony i tak to powinno po prostu być - wyjaśnia Golba.
System ułatwia pobieranie i rozliczanie opłaty uzdrowiskowej
Dzięki nowemu systemowi także kwaterodawcy zyskają wygodę, oszczędność czasu oraz komfortową metodę rozliczania. Z czasem mają być wydawane specjalne bilety z kodem, żeby nie ograniczać się tylko do smartfonów. System firmy Travel host jest już bardzo popularny wśród turystów, bardzo dużo osób uiszcza opłatę bezpośrednio w wersji elektronicznej i od razu otrzymują kod QR i mogą korzystać ze zniżek. Nie ma ograniczenia, w ciągu jednego dnia można skorzystać z wielu rabatów.
Ile wynosi opłata uzdrowiskowa w Muszynie i na co idą zebrane środki?
Opłata uzdrowiskowa jest pobierana od wszystkich turystów, którzy decydują w uzdrowiskowych kurortach na pobyt dłuższy niż jeden dzień. Samorządy mogą przeznaczyć zebrane środki na inwestycje związane z turystyką i utrzymanie atrakcji. Górną granicę opłaty co roku ustala Minister Finansów. Muszyna, Złockie, Żegiestów, Jastrzębik, Szczawnik 6,30 zł od osoby, za każdą rozpoczętą dobę pobytu, w Andrzejówce i Miliku 4,00 zł.
Dzięki poborowi opłaty uzdrowiskowej i miejscowej gmina otrzymuje środki pieniężne, które są inwestowane między innymi w ochronę środowiska, utrzymanie obiektów infrastruktury turystycznej i uzdrowiskowej, terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych oraz na nowe inwestycję. Dzięki tym inwestycjom wszyscy zyskują – zarówno kwaterodawcy, którzy posiadają obiekty w zadbanych i atrakcyjnych miejscach, jak i turyści/kuracjusze, którzy mogą odwiedzać Miasto i Gminę Uzdrowiskowa Muszyna, ciesząc się dobrze utrzymaną infrastrukturą, co spotyka się z ich dużym uznaniem.
