Barcelona pokonała Real Madryt 2:1

d
FC Barcelona po raz kolejny wygrywa w Madrycie z Realem. Na Santiago Bernabeu w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla podopieczni Josepa Guardioli wygrali 2:1. Rewanż za tydzień w Barcelonie na Camp Nou.

Początek meczu był wyrównany. Ale już w 12. minucie Cristiano Ronaldo otrzymał piłkę od Benzemy, wbiegł z nią w pole karne i silnym strzałem po ziemi pokonał Jose Pinto. Trybuny szalały.

Kilka minut później Barcelona była bliska wyrównania, ale piłka po strzale głową Alexisa uderzyła w słupek. Do gwizdka kończącego pierwszą część meczu wynik się nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Barcy i już w 49 minucie wyrównał Carles Puyol. Nie upilnował go Pepe i obrońca "Blaugrany" strzałem głową pokonał Casillasa.

Parę minut później Barcelona mogła już prowadzić 2:1 jednak Iniesta trafił w słupek. W 60. minucie także "Królewscy" zaliczyli słupek.

W 77. minucie Abidal po świetnej wrzutce Messiego pogrążył Real. Trener Jose Mourinho po raz kolejny musiał przełknąć gorycz porażki.

Real: Iker Casillas - Hamit Altintop, Ricardo Carvalho, Sergio Ramos, Fabio Coentrao - Lassana Diarra (67' Mesut Oezil), Xabi Alonso, Pepe (81' Esteban Granero) - Gonzalo Higuain (67' Jose Callejon), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

Barcelona: Jose Pinto - Dani Alves, Gerard Pique, Carles Puyol, Eric Abidal - Xavi (87' Thiago Alcantara), Sergio Busquets, Andres Iniesta - Alexis Sanchez (83' Adriano), Lionel Messi, Cesc Fabregas (90' Isaac Cuenca).