Barcelona zagra w finale Pucharu Króla, ale groźnej kontuzji doznał Busquets

W rewanżowym meczu półfinałowym o Puchar Króla Barcelona wygrała na boisku z Villarrealem 3:1 (1:1) i zapewniła sobie awans (u siebie zwyciężyła w takich samych rozmiarach).

Goście szybko, bo już w 3 minucie, objęli prowadzenie po zagraniu Lionela Messiego i strzale Neymara. Gospodarze nie dali za wygraną, atakowali i w 39 minucie były zawodnik „Barcy” Jonathan dos Santos doprowadził do wyrównania.

W 65 minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Tomas Pina. Barcelona, do końca meczu grająca w przewadze, kontrolowała sytuację na boisku. Kolejne gole zdobyli Luis Suarez w 73 minucie i ponownie Neymar kwadrans później.

Awans do finału Pucharu Króla Barcelona okupiła bardzo groźnie wyglądającą kontuzją Sergio Busquetsa, którego tuż przed wyrównującym golem sfaulował Pina (drugie „żółtko” zobaczył za faul na Neymarze). Defensywny pomocnik gości został zniesiony na noszach do szatni.

Materiał oryginalny: Barcelona zagra w finale Pucharu Króla, ale groźnej kontuzji doznał Busquets - Dziennik Polski