https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Beskidzkie stacje narciarskie łączą się

Wojciech Chmura
Od najbliższego sezonu zimowego sześć beskidzkich stacji narciarskich będzie miało wspólny karnet SKIPASS na korzystanie z 15 wyciągów w godzinach od 9 do 16. Swoje siły postanowiły połączyć: Rytereski Raj w Rytrze, Kokuszka koło Piwnicznej- Zdroju, Limanowa-Ski, Śnieżnica Kasina Wielka, Podstolice pod Krakowem a także Spytkowice.

Wszystkie zrzeszyły się w Małopolskim Klastrze Turystycznym "Beskid", który powstał jeszcze w ubiegłym roku z inicjatywy Ryszarda Fryca, sądeckiego przedsiębiorcy, prezesa Małopolskiego Towarzystwa Inwestycyjnego, założyciela stacji narciarskich Ryterski Raj i Śnieżnica w Kasinie Wielkiej.

- Nie mogliśmy sprzedawać karnetów w poprzednim sezonie ze względu na konieczność ujednolicenia systemu informatycznego - wyjaśnia szef rady nadzorczej klastra Ryszard Fryc. - W tym jednak bezwzględnie ruszamy. Mamy nadzieję, że połączenie ofert wielu stacji sprawdzi się u nas, tak samo jak w wielu innych europejskich krajach.

Małopolski Klaster Turystyczny "Beskid" uruchomił już stronę internetową www.beskidski.pl

ze szczegółowymi informacjami o ofercie zimowej i wysokości opłat za karnety.

- Zależy nam, aby operować wszędzie nazwą Beskidy - podkreśla Fryc. - Chcielibyśmy bowiem w przyszłości zrzeszać stacje narciarskie od Beskidu Żywieckiego po Beskid Niski. Jak zaznacza, akces do zrzeszenia zgłosiły kolejne cztery stacje narciarskie. Z powodów biznesowych na razie nie chce ich ujawniać. Zapewnia jednak w następnym sezonie zimowym w klastrze będzie co najmniej dwanaście stacji.

- Naszym marzeniem jest, by do wspólnego SKIPASSA weszły także ośrodki narciarskie w Tyliczu, Słotwinach, Wierchomli i na Jaworzynie Krynickiej - dodaje Ryszard Fryc. - Do tej pory beskidzkie narciarstwo bazowało na klientach jednodniowych. Już widzimy, że SKIPASS kupowany jest przez narciarzy, którzy zostaną u nas dłużej. To przełoży się też na zyski dla naszych hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.

Partnerami biznesowymi MKT "Beskid" są Park Technologiczny Brainville i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Ich rola polega przede wszystkim na doradztwie i wsparciu technologicznym w pozyskiwaniu informacji i kolejnych partnerów.
- Tworzymy produkt oparty o polski kapitał - podkreśla pomysłodawca klastra. - Nie chodzi tylko o same stacje narciarskie, ale o jak najszerszą, całoroczną ofertę turystyczną w Beskidach. Zrzeszenie zamierza wystąpić o środki unijne na 2014-2020. - Tylko duże projekty będą miały szansę na pieniądze - dodaje przedsiębiorca.

Tajemnice dawnych więzień [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
adam
nie klikaj w link ,tylko wpisz www.beskidski.pl i dziala jest dużo inf.
q
q
Link do strony nie dziala
l
leszek
już kupiłem i czekam na pierwszy śnieg !!!!!!
j
jurek
fajna oferta na pewno skorzystam
j
janek
Super sprawa , cieszę się,bo jest to super oferta !!!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska