Biathlon. Norwegia zwycięska w sztafecie mieszanej. Biało-Czerwoni zdublowani i z czternastym miejscem w zawodach Pucharu Świata

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Norwegia najlepsza w sztafecie mieszanej i czternaste miejsce Biało-Czerwonych
Norwegia najlepsza w sztafecie mieszanej i czternaste miejsce Biało-Czerwonych PAP/EPA/ANDREA SOLERO
Norwescy biathloniści wygrali we włoskiej Anterselvie sztafetę mieszaną 4x6 km Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy, a trzecie - Szwedzi. Polska została zdublowana i uplasowała się na 14. pozycji

Triumf norweskiej sztafety mieszanej

Dziś we włoskiej Anterselvie odbyły się dwie rywalizacje sztafetowe wliczane do zawodów biathlonowego Pucharu Świata. W supermikście zwyciężyli Niemcy w składzie Vanessa Voigt i Justus Strelow. Tuż za nimi uplasowali się norwescy i austriaccy biathloniści. Natalia Sidorowicz i Jan Guńka zajęli 16. miejsce.

Następnie odbyły się zmagania w sztafecie mieszanej. Najlepiej spisali się Norwegowie, którzy wystąpili w składzie Juni Arnekleiv, Karoline Offigstad Knotten, Tarjei Boe oraz jego młodszy brat Johannes Thingnes Boe, który jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ indywidualnie. Zwyciężyli z pewną przewagą 22,3 s nad Włochami. Szwedzi stracili do zwycięzców 1.07,8.

Opuszczenie trasy przez polską sztafetę

Joanna Jakieła, Daria Gembicka (zastąpiła zgłoszoną wcześniej do składu Annę Mąkę), Konrad Badacz i Marcin Zawół byli łącznie na komplecie ośmiu strzelań, ale przed ostatnim okrążeniem zostali zdublowani i zdjęci z trasy - podobnie jak sześć innych ekip. Łącznie zostało zdublowanych dziesięć zespołów (Estonia, Kanada, Finlandia, Kazachstan, Mołdawia, Rumunia, Stany Zjednoczone, Litwa, Korea, Łotwa).

Runda w Anterselvie jest ostatnim sprawdzianem elity przed mistrzostwami świata w czeskim Novym Mescie na Morave. W programie na niedzielę są biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn, bez udziału polskich biathlonistów.