FLESZ - Zmiany w kodeksie drogowym

W ramach imprezy we wtorek i w środę odbędą się dwudniowe warsztaty, prowadzone przez jurorów. Będą wśród nich m.in. Alicja Węgorzewska, Ania Rusowicz, Majka Jeżowska, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Daryl Strodes. Odbędą się one w Gospodzie nad Rabą, gdzie uczestnicy będą zakwaterowani.
Znakiem rozpoznawczym festiwalu są duety uczestników niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Najpierw trenują oni pod okiem jurorów, a następnie występują na scenie. W tym roku w imprezie weźmie udział 20 duetów.
- Ideą festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z rówieśnikami uczęszczającymi do szkół masowych, edukacja muzyczna oraz promocja uzdolnień wokalnych uczniów. Niepełnosprawność nie oznacza przecież braku pasji muzycznych i artystycznych zainteresowań. Wręcz przeciwnie, osoby dotknięte różnorakimi chorobami często posiadają ogromny potencjał i wrażliwość artystyczną - mówi Ryszard Leo, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”, które jest organizatorem imprezy.
Oprócz wspomnianych duetów, w ramach festiwalu wystąpią zespoły muzyczne. Tym razem do udziału dopuszczono cztery zespoły. Nie będzie natomiast ani jednego kabaretu z powodu braku zgłoszeń.
W środę 20.10.2021 od rana będą odbywały się próby uczestników w Hali Widowiskowo-Sportowej. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu nastąpi o godz. 18. Zaplanowano wówczas otwarcie wystawy Agnieszki Sapińskiej, reportaż Moniki Meleń, a także koncert wokalistek z drużyny The Voice Marka Piekarczyka: Wiktorii Bińczyk, Dori Kaczmarkovej, Karoliny Szczurowskiej.
W czwartek 21.10.2021 od godz. 12 przesłuchania konkursowe, a o godz. 18 rozpocznie się Festiwalowa Gala: Koncert Laureatów i Jurorów.
Patronat Honorowy nad festiwalem objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama. Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie. Imprezę dofinansowano ze środków PFRON. Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”. „Gazeta Krakowska” sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.
- Gdzie na grzyby w Małopolsce? Poradnik na udane grzybobranie w Krakowie i okolicach
- Z Bochni na Litwę trafiły prawie trzy tony darów dla ubogich Polaków
- Liczą na pieniądze z "Polskiego ładu", ale boją się skutków obniżki podatków
- Bochnia. Firma z Katowic wybuduje węzeł przesiadkowy obok dworca PKP za 5,8 mln zł
- Po tragicznej śmierci męża pani Izabela samotnie wychowuje rocznego syna
- Cuda na Ponidziu... czyli Busko wygrało świętokrzyski konkurs ekologiczny