Budowa kanalizacji w gminie Wieliczka

  Budowa kanalizacji w gminie Wieliczka

  .

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Budowa kanalizacji w gminie Wieliczka
  1/14
  przejdź do galerii
  Gmina Wieliczka
  Ponad 130 km sieci kanalizacyjnej wykonano w ramach projektu ,,Budowa kanalizacji w gminie Wieliczka”. Zbudowano 18 pompowni ścieków. Do kanalizacji zostanie podłączonych ponad 12 tysięcy osób.

  Projekt podzielono na 17 zadań. Sieć kanalizacyjną wybudowano w: Czarnochowicach, Chorągwicy, Lednicy Górnej, Kokotowie, Mietniowie, Rożnowej, Śledziejowicach, Zabawie, Strumianach oraz w Wieliczce na osiedlach: Bogucice, Kościuszki, Zdrojowe, Lekarka, Ogrodowe. Powstał także kolektor „Złocień” oraz kupiono specjalistyczny samochód do czyszczenia i monitorowania kanalizacji.

  W czasie prac w Kokotowie, w kwietniu 2011 roku, odkryto pociski artyleryjskie z II wojny światowej, które zabezpieczone zostały przez patrol saperski. Następnie teren inwestycji objęto nadzorem saperskim przez specjalistyczną firmę z Krakowa.

  Prace na terenie miasta i gminy objęto też nadzorem archeologicznym. W sierpniu, w ulicy Sikorskiego odkryto fragment muru kamiennego otaczającego kościół wraz z cmentarzem oraz fragment drogi drewnianej. Archeolodzy Szymon Pawlikowski i Jarosław Fraś z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce pełniący nadzór nad pracami datują znaleziska na XVII w.

  Rozbudowa sieci kanalizacji w gminie to wzrost atrakcyjności obszaru dla inwestorów, polepszenie jakości świadczonych usług oraz ochrona potencjału ekologicznego. Może to przyczynić się do wzrostu gospodarczego. Dzięki projektowi obniżyło się zanieczyszczenie środowiska poprzez zwiększenie liczby ludności obsługiwanej przez systemy kanalizacyjne. Jedna z przepompowni zbudowanych dla Kolektora Złocień zapewni punkt zrzutu ścieków z terenów, na których odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najczęściej czytane