- Dobry pomysł to jedno, równie ważne jest właściwe wypełnienie wniosku. Dlatego zachęcam do udziału w warsztatach, które są dobrą okazją do tego, aby porozmawiać z ekspertami, dowiedzieć się, jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie - mówi Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego.
Pierwsze warsztaty dotyczące budżetu obywatelskiego już dziś. O godz. 14 - w Oświęcimiu (Galeria Książki, ul. Nojego 2b), a o godz 17 - w Chrzanowie (Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Focha 3). W środę zaplanowano spotkanie w Olkuszu, w piątek w Gorlicach oraz Nowym Sączu, w przyszły poniedziałek w Suchej Beskidzkiej. Warsztaty prowadzone będą do 24 maja.
Podczas każdego ze spotkań przyszli autorzy projektów zostaną zapoznani z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w budżecie obywatelskim. Dowiedzą się też, kto może zgłosić projekt i jak to zrobić, jakie zadania mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz jak poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Na warsztatach będą obecni eksperci - pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy odpowiadają za ocenę projektów. Rozmowa z nimi pozwoli rozwiać wątpliwości, upewnić się, czy pomysł jest zgodny z regulaminem, a wniosek spełni wymagania formalne i prawne.
Do rozdzielenia na inicjatywy mieszkańców naszego regionu jest 8 mln złotych. Wnioski do budżetu obywatelskiego zbierane będą od 7 maja do 6 czerwca. 22 czerwca zostanie ujawniona lista wszystkich zgłoszonych zadań. Ich weryfikacja potrwa do końca wakacji. Wtedy dowiemy się, które z projektów obywatelskich zostały dopuszczone do głosowania. Zaplanowano je pomiędzy 10 września a 5 października. Liczenie głosów potrwa kilka tygodni - zadania, które zostaną zrealizowane, poznamy w listopadzie.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
